додому Вагітність і діти

Ознаки пневмонії у дітей

1945

Захворювання пневмонією у дітей своїми симптомами істотно не відрізняється від подібного стану у дорослих. Найчастіше це інфекційне захворювання, яке супроводжується запаленням легеневої тканини. У самих легеневих бульбашках найчастіше спостерігається скупчення рідини, що провокує інтоксикацію організму і виражену лихоманку у дітей. Ознаки пневмонії у дитини не повинні залишатися непоміченими, адже серед інших запальних процесів саме пневмонія займає провідне місце серед найпоширеніших причин смертності малюків.

пневмонія у дітей

Основні симптоми пневмонії

Найпершою ознакою захворювання вважається кашель, який може бути як надмірно сухим, так і вологим. З часом сухий кашель стає вологим, при якому з легких відходить мокротиння жовто-зеленого кольору. Відрізнити звичайне ГРВІ від пневмонії можна вже на 4-5 день після початку захворювання. При запаленні легенів стан на цьому етапі тільки погіршується, в той час як при звичайній застуді спостерігається поліпшення стану хворого. Кашель супроводжується болючим палінням в області грудей.

Надмірно висока температура тіла, з якою не можуть впоратися протитемпературні засоби, це явна ознака важкого захворювання. У такому випадку виклик лікаря додому є обов’язковою умовою лікування та догляду за дитиною. Якщо підвищена температура тіла утримується більше 3 днів, то слід розглядати серед причин лихоманку і мікробне запалення легенів.

Перші ознаки пневмонії у дітей прирівнюються до симптомів звичайної вірусної інфекції, але через кілька днів стан хворого тільки погіршується. Під час кашлю у дитини можуть спостерігатися сильні болі в області грудини, при цьому стає важко зробити не тільки вдих, але і видих. Задишка і прискорене дихання в дитини є ознакою порушення роботи легенів. Далеко не завжди лікар може прослухати жорстке дихання або хрипи, адже досить-таки часто у маленьких пацієнтів пневмонія протікає в прихованій формі.

Серед інших ознак захворювання також слід виділити блідість шкірних покривів, загальну слабкість, інтоксикацію організму в цілому і зниження апетиту, підвищене потовиділення.

Дізнайтесь більше:

Лабораторне підтвердження захворювання

Професійний лікар відразу ж відрізнить запалення легенів від звичайної застуди або вірусної інфекції. Але все ж підтвердження діагнозу на рівні лабораторних досліджень дуже важливо для призначення правильного лікування та подальшого одужання. Аналіз крові, мокротиння і рентгенографія легенів – це найпоширеніші методи виявлення пневмонії.

При високому рівню вмісту білих кров’яних клітин в крові достатньо легко визначити запальні процеси в організмі дитини. Також особливе значення має показник ШОЕ – швидкість осідання еритроцитів. За допомогою знімка більш докладно можна визначити механізм виникнення пневмонії, її характер і залежно від цього призначити відповідне лікування дитині. Аналіз мокротиння допомагає визначити чутливість збудника захворювання до антибіотиків і підібрати відповідні медикаменти для лікування.

Додати коментар