додому Вагітність і діти

Що повинна включати в себе дитяча аптечка для новонароджених?

1212

Батькам маленької дитини потрібно бути готовими до різних неприємностей – від інфекційних захворювань, таких як застуда та грип, до порізів і подряпин, які легко може отримати малюк, який активно вивчає навколишній світ. Аптечку для новонароджених необхідно готувати ще під час вагітності, так як після пологів у вас навряд чи буде достатньо часу, щоб ходити по аптеках і магазинах.

ліки для новонароджених

Найкраще зберігати ліки і предмети, які можуть знадобитися для надання першої допомоги дитині, у водонепроникній коробці з міцного матеріалу. Звичайно, їх можна тримати і в спеціальній шафі, але пам’ятайте, що простіше принести аптечку до дитини, ніж дитину до аптечки. Весь вміст аптечки повинен знаходитися в ідеальному порядку. Коли вам буде потрібно бинт або градусник, ви повинні відразу знайти його, а не ритися в звалених в купу пляшечках і коробочках. Зберігайте аптечку в недоступному для маленьких дітей і домашніх тварин місці, але переконайтеся в тому, що всі проживають у вашому будинку дорослі точно знають, де її можна знайти.

Парацетамол

Це найбезпечніший з існуючих нині анальгетиків і жарознижуючих засобів, хоча навіть його новонародженим можна давати тільки після консультації з лікарем (це пов’язано не з небезпекою препарату, а з тим, що новонароджені взагалі вимагають особливого поводження, і будь-яка дія щодо їх лікування завжди слід узгоджувати з фахівцем).

Найкраще для дитячої аптечки купувати парацетамол, призначений спеціально для дітей – він випускається у формі суспензії, і містить відносно низьку дозу діючої речовини.

Ібупрофен

Включати цей препарат до складу дитячої аптечки для новонародженого не обов’язково, але бажано. Він також є досить безпечним для малюків, і, на відміну від парацетамолу – ефективний при помірних болях, надає не тільки знеболювальну та жарознижувальну дію, але і володіє протизапальними властивостями. Зазвичай його рекомендують давати лише дітям старше трьох місяців або малюкам, які важать більше п’яти кілограмів.

Дізнайтесь більше:

Лейкопластир

Лейкопластир різних розмірів обов’язково повинні бути в аптечці новонародженого. Не потрібно купувати лейкопластири з малюнками, які випускають спеціально для дітей – вони коштують дорожче, і володіють точно такими ж властивостями, як і звичайні лейкопластири. Дитина в перші місяці життя звертає увагу, головним чином, на великі та яскраві предмети, а малюнки на пластирах занадто малі, щоб зацікавити. Що стосується покупки таких пластирів для дітей старшого віку, врахуйте, що у дитини може бути сильна спокуса відклеїти лейкопластир з вподобаним малюнком. Словом, при виборі лейкопластирів варто виходити з принципу «чим простіше, тим краще».

Бинти

Купуйте для дитячої аптечки кілька звичайних марлевих бинтів, і один еластичний бинт – на всякий випадок. Крім цього, запитаєте в аптеці спеціальну клейку стрічку, яку використовують для закріплення пов’язок.

Антибактеріальний крем або мазь

Неоспорін або інші мазі, що містять антибактеріальні компоненти, знадобляться у випадку невеликих порізів або подряпин у дитини.

Засоби, що полегшують свербіж

До таких засобів належать, наприклад, каламін і мазі з гідрокортізоном, який може врятувати життя хворому. Вони допомагають зняти свербіж, викликаний укусами комах, висипаннями і деякими іншими причинами.

Антисептик

В аптечці для новорожденного на всі випадки обов’язково має бути безпечний антисептичний засіб, щоб ви могли швидко продезінфікувати шкіру в області порізу або подряпини. Попросіть аптекаря рекомендувати вам антисептик, відповідний для новонароджених та немовлят. Не використовуйте при лікуванні маленьких дітей перекис водню, так як вона може сильно пошкодити їх ніжну шкіру. Крім рідкого антисептика, в аптечці слід тримати вологі антисептичні серветки.

попередня статтяОзнаки пневмонії у дітей
наступна статтяЩо корисно їсти вагітним: важливий список продуктів

Додати коментар