додому Вагітність і діти

Струс мозку у дитини

1320

Для маленьких непосид активні ігри є невід’ємною частиною їхнього життя. Бігаючи і стрибаючи, дитина може невдало впасти, вдаритися головою, результатом чого буває струс мозку. Природно, що для батьків – це зайвий привід для хвилювання і поважна причина для звернення за медичною допомогою. Дорослі вважають, що будь-який удар по голові або головою це, нехай незначна, але черепно-мозкова травма, яка може призвести до незворотних наслідків. Однак і будь-яку набиту шишку або садно не варто приймати за струс мозку.

струс мозку у дитини

Клінічна картина

Струс мозку у дитини – це  медичний стан, що характеризується основним симптомом у вигляді короткочасної втрати свідомості. Втрата пам’яті може тривати від декількох секунд до 15 хвилин. Якщо ж дитина чітко пам’ятає момент удару і больові відчуття після нього (груднички і діти, які не вміють говорити, відразу починають плакати), то мова йде про забиття. Як тільки дитина приходить до тями після травми, майже відразу у неї починається нудота, відкривається блювота, шкірні покриви стають блідими, посилюється потовиділення.

У найбільш важких випадках виникає розлад серцевої і дихальної діяльності, порушується мова, змінюється психіка, прогресує почуття пригніченості і пригнічення свідомості. Подібний стан говорить про те, що при травмі голови стався розрив кровоносної судини, кров з якого виливається і тисне на мозок.

Тактика поведінки батьків

При наявності у дитини двох і більше симптомів струсу мозку необхідно викликати швидку допомогу, яка доставить потерпілого в стаціонар. Якщо немає можливості найближчим часом викликати медиків, то необхідно забезпечити дитині максимальний спокій на горизонтальній поверхні, бажано на боці. Для знеболення до місця удару можна прикласти лід або холодний предмет, за наявності відкритої рани – обробити її антисептиком.

До приїзду медиків з дитиною необхідно постійно розмовляти. Якщо час від часу у нього порушується свідомість, то необхідно записати частоту і тривалість таких порушень, потім повідомити про це лікаря. Самостійне лікування при струсі головного мозку – категорично заборонено, оскільки може не тільки змінити клінічну картину, але й призвести до погіршення стану дитини.

Дізнайтесь більше:

Лікування

Для підтвердження діагнозу нейрохірург або невролог призначають наступні заходи:

  • рентгенологічне дослідження;
  • ультразвукове дослідження (ехоенцефалоскопія).

Лікування проводиться в стаціонарних умовах, де дитині забезпечується руховий і психоемоційний спокій. Тривалість госпіталізації залежить від ступеня тяжкості маленького пацієнта, зазвичай – від 14 до 21 дня.

Дитячі нейрохірурги розробили медикаментозну стратегію, як лікувати струс головного мозку, що підрозділяється на кілька моментів:

  • зняття набряклості, крововиливів і гематом (призначаються сечогінні препарати і препарати, що містять калій);
  • купірування нудоти і блювоти;
  • позбавлення від головного болю;
  • зменшення нервозності (призначаються заспокійливі препарати).

При необхідності призначаються вітаміни та антигістамінні препарати. Після виписки зі стаціонару дитина ще на два тижні звільняється від занять фізкультурою і спортом.

Додати коментар