додому Краса і здоров'я

Вивчено роль кориці як замінника інсуліну при діабеті II типу

205

Кориця може бути не просто спецією – вона може мати медичне застосування для профілактики та боротьби з діабетом. Згідно з клітинними та молекулярними дослідженнями, проведеними в Каліфорнійському університеті, Санта-Барбарі, Університеті штату Айова та Міністерстві сільського господарства США, кориця може допомогти, граючи роль замінника інсуліну при діабеті II типу.

Photo by Rens D on Unsplash

“Кориця сама по собі має інсуліноподібну активність, а також може посилити активність інсуліну”, — сказав Дон Грейвс з UCSB. – Останнє може бути дуже важливо при лікуванні людей з діабетом II типу. Кориця містить біологічно активний компонент, який, на нашу думку, здатний запобігти або подолати діабет».

Сприятливий вплив кориці на діабетичних мишей вивчався в рамках спільного проекту UCLA та науково-дослідного інституту діабету Сансум у Санта-Барбарі.

За словами Грейвса, який керує проектом разом з Лоїс Йованович, науковим директором Sansum, дослідники вивчали вплив кориці на ожирілих мишей, яких годували водою з корицею в лабораторії Sansum.

“Понад 170 мільйонів людей у всьому світі страждають на діабет, і для багатьох ліки або інші форми лікування недоступні”, — сказав Грейвс. – Цілком можливо, що багато хто з цих людей могли б отримати користь з легкодоступних натуральних продуктів, таких як кориця».

Використовуючи ядерний магнітний резонанс і мас-спектроскопію, дослідники отримали результати, які дозволили їм описати хімічну структуру молекули з «інсуліноподібною» активністю в кориці. Грейвс та інші раніше повідомляли, що ця сполука, проантоціанідин, може впливати на сигналізацію інсуліну в жирових клітинах.

Річард Андерсон з Міністерства сільського господарства США, колишній студент Грейвса і першовідкривач інсуліноподібної активності, нещодавно завершив дослідження на людях з колегами в Пакистані з використанням кориці. Багатообіцяючі результати були отримані 30 випробуваними з діабетом II типу всього через 40 днів прийому кориці. Вони зазнали значного зниження рівня глюкози в крові, тригліцеридів, ЛПНЩ та холестерину. Дослідники сподіваються, що в США, можливо, в Санта-Барбарі, може розпочатися випробування на людях з використанням кориці та її водорозчинного екстракту для лікування діабету II типу.

Діабет II типу-це захворювання, при якому в організмі розвивається резистентність до інсуліну, що перешкоджає клітинам отримувати глюкозу, необхідну їм для функціонування. Робота в UCSB зосереджена на тому, як кориця діє на клітинному та молекулярному рівнях, вивчаючи, як вона взаємодіє з рецептором інсуліну клітини та іншими білками, що беруть участь у реакціях, пов’язаних з дією інсуліну.

Грейвс сказав, що кориця може допомогти і при інших серйозних захворюваннях. Наприклад, однією з перспектив є рак підшлункової залози, захворювання, при якому підшлункова залоза виробляє аномальні кількості інсуліну у відповідь на ракову пухлину, що викликає резистентність до інсуліну в клітинах організму. Резистентність перешкоджає надходженню глюкози в клітини. Грейвс вважає, що кориця може допомогти подолати цей опір.

За словами Грейвса, останні дослідження також показали, що резистентність до інсуліну також може бути пов’язана з нейродегенеративними захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера. В Інституті нейробіологічних досліджень (NRI) Каліфорнійського університету заплановано дослідження, що перевіряє вплив «інсуліноподібного» компонента кориці на білкові реакції, пов’язані з хворобою Альцгеймера. Про це пише News-Medical.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар