додому Поради

Німіє мізинець на лівій руці — про що це говорить?

Німіє мізинець на лівій руці і з’являється відчуття повзання мурашок по пальцю — такі скарги хворі часто пред’являють на прийомі у лікаря. Причин оніміння мізинця може бути декілька і для того, щоб призначити лікування, слід пройти попереднє обстеження, так як при різних захворюваннях і лікування може бути абсолютно різним.

21-01-15-foto-700x536-1

Причина перша — травма

При травмі самого мізинця або ліктя з залученням ліктьового нерва можлива поява стійкого оніміння мізинця. У лівш, які багато пишуть, працюють на комп’ютері або займаються якоюсь іншою тонкою роботою з переважною напругою пальців лівої руки, також може з’являтися відчуття оніміння мізинця. При появі таких симптомів слід максимально розвантажити ліву руку і звернутися до лікаря.

Причина друга — здавлювання нервів і судин, що відходять від шийного відділу хребта

При остеохондрозі шийного відділу хребта внаслідок порушення амортизаційних здібностей міжхребцевих дисків відбувається утиск корінців спинномозкових нервів і кровоносних судин, які живлять внутрішню поверхню передпліччя і кисті. Це викликає відчуття оніміння лівого мізинця.

Крім того, при остеохондрозі шийного відділу хребта хворого можуть турбувати часті головні болі, головокружіння, перепади артеріального тиску, ниючі болі в області серця. Часто при цьому порушується функція лівої кисті в цілому — знижується сила роботи м’язів, що призводить до того, що людина не може виконувати звичну роботу і піднімати навіть незначні ваги.

Якщо німіє мізинець лівої руки, то можна припустити і наявність пухлини, яка здавлює корінець спинномозкового нерва і кровоносну судину. Причиною порушення кровообігу може бути атеросклероз периферичних артерій — на стінках артерій відкладаються атеросклеротичні бляшки, просвіт судини зменшується, а разом з ним зменшується обсяг крові, що надходить до тканин. Це веде до порушення кровообігу і появи оніміння в лівому мізинці.

Відрізнити судинні порушення від неврологічних зможе тільки лікар, він же призначить адекватне лікування.

Причина третя — захворювання серцево-судинної системи

Давньокитайські лікарі ще кілька тисячоліть тому помітили, що якщо німіє мізинець на лівій руці, то це пов’язано з серцевою патологією. Вся древньокитайська медицина була заснована на русі енергії чи в тілі людини. Ця енергія рухалася по особливих каналах — меридіанах і в деяких місцях виходила на поверхню. Точки виходу чи (акупунктурні точки) стали точками впливу на той чи інший орган.

Так, меридіан серця починається в області серця, проходить через ліву легеню, виходить у лівій пахвовій області і далі слід по внутрішній поверхні лівого плеча, передпліччя і кисті, закінчуючись в кінці мізинця лівої руки. На точки, які знаходяться на поверхні цього меридіана можна впливати при різних серцево-судинних захворюваннях. Точка на верхівці подушечки мізинця є кінцевою, вплив на неї найчастіше проводиться в рамках реанімаційних заходів, наприклад, при зупинці серця.

Сучасні уявлення про серцево-судинні захворювання пояснюють ефективність традиційної китайської медицини і лікування проблемної шкіри рефлекторним механізмом впливу на серце і судини при використанні тих чи інших точок. Тому давньокитайський метод лікування отримав назву рефлексотерапія (РТ).

Майже всі захворювання серцево-судинної системи можна лікувати за допомогою РТ, впливаючи на акупунктурні точки тим чи іншим способом (голковколюванням, припіканням, точковим массажем і так далі). Зазвичай при лікуванні серцевих захворювань курси РТ поєднують з курсами медикаментозної терапії, що дозволяє значно знизити лікарське навантаження і прискорити процес одужання.

Що робити, якщо часто німіє мізинець на лівій руці?

Слід звернутися до терапевта, який після попереднього розпитування та огляду вирішить, до якого фахівця слід звернутися в першу чергу. Терапевт може також призначити попереднє обстеження, щоб до невролога або кардіолога можна було прийти з вже наявним попереднім діагнозом. Це значно скоротить час діагностики та дозволить призначити своєчасне лікування.

У перелік попередніх діагностичних процедур входять загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, ЕКГ та рентгенологічне дослідження шийно-грудного відділу хребта. Більш детальне обстеження і подальше лікування призначає невролог або кардіолог.

Якщо часто німіє палець лівої руки, то не варто чекати, краще відразу ж звернутися до лікаря.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут