додому Дім і затишок

Як мити ламінат, щоб не було розводів

6099

Підлогове покриття ламінат

Перш за все, необхідно дізнатися, що таке ламінат. Звичайно, найкраще дізнаватися про це до вибору підлогового покриття, але якщо вже так вийшло, що ламінат покладений, варто хоча б дізнатися про нього якомога більше. По-простому, ламінат – це імітація паркету, тому часто можна почути такий вираз, як «ламінований паркет», хоча все частіше починають називати покриття підлоги як «ламінована підлога». Але очевидне одне – ламінат красиво виглядає на підлозі, не гірше паркету, але при цьому вартує значно дешевше. Ламінат довго прослужить, тим більше, якщо правильно мити ламінат і стежити за ним.

laminat_550

 

Ламінат – це дошка, яка складається з декількох шарів, що забезпечує якість і довговічність підлогового покриття. Якщо ви ще не дізналися, як класти ламінат і не розглядали ламіновані дошки, ми підкажемо, з чого ламінат складається. Ось шари ламінату зверху вниз:

  • захисний верхній;
  • декоративний;
  • несучий;
  • стабілізуючий;

Так само варто відзначити і те, що ламінат продається не в єдиному варіанті, існує крім зовнішніх відмінностей ламінату, так само і різні класи ламінованих ламелей. Залежно від майбутнього використання ви зможете вибрати собі конкретний клас. Наприклад, 31 клас ламінату підходить для квартири і будинки, 32 клас – так само для дому, але зі збільшеним навантаженням на підлогу (маленькі діти, у вас багато дітей, ви працюєте вдома і т.д.), так само 32 клас ламінату можна віднести до комерційного приміщенню, але з низьким навантаженням на підлогу, 33 клас вибирають для комерційних приміщень з високим рівнем прохідності по підлозі, з високим навантаженням. Існує також і 34 клас. Раніше годився ламінат для дому та квартир класів 21, 22, 23.

Властивості ламінату

Зрозуміло, що за ламінатом необхідно стежити, це ж не простий лінолеум, який і підмести можна, і вологою ганчіркою протерти, і відро води вилити зверху. Багато хто взагалі цікавиться таким питанням, чи можна мити ламінат. Але якщо говорити точно, мити доведеться не весь ламінат з його шарами, а тільки його верхній захисний шар. Поговоримо про шари ламінату. Захисний шар необхідний для захисту ламінату від потертостей від ходіння по ньому, а також він несе декоративну функцію підлогового покриття. Зрозуміло, що чим міцніший і товстіший верхній шар, тим вище буде клас ламінату і тим він буде міцніший, якісніший і дорожчий.

Наступний шар – декоративний. Саме на цьому шарі є малюнок, що імітує дерево, плитку, камінь і ін. По суті, це шар міцної паперу з малюнком, який ми бачимо на своїй підлозі.

Третій шар несучий. Це і є сама дошка ламінату в «чистому вигляді», її облагороджують нижнім і верхніми шарами. Дошка вибирається не проста, для ламінату використовуються тільки деревоволокнисті плити високої щільності, які і допоможуть витримати навантаження і удари на ламінат. Замок ламінату вирізається саме на несучому шарі ламінату. Крім того, саме ці дошки згодом захищають приміщення від шуму і холоду. Так само ці високоміцні плити просочуються вологостійкими розчинами, що захищає вашу майбутню підлогу від вологості і знищення ламінату від неї.

Останній нижній шар має назву стабілізуючого, тобто цей шар відповідає за відсутність деформації ламінату при використанні. Завдяки якісному нижньому шару, ламінат буде ще більш міцним, і витримає навіть промисловий миючий пилосос для ламінату. До речі, деякі виробники до цього шару додають шумоізоляційні підкладку з нижньої сторони шару. Це добре, якщо у вас часто бувають маленькі діти вдома, які люблять побігати, пострибати і пошуміти. Так ви врятуєтеся від лайки з сусідами і візитів дільничних.

Як доглядати за ламінатом

laminat-myty_550

Почнемо з того, що по суті, ламінат – це папір, тільки дуже міцний і товстий. При цьому «папір» має кілька захисних шарів, як обгортка від цукерки. Так що, зрозуміло, небезпечна вода і волога в принципі для ламінату буде з боків, щоб вона не просочилася всередину ламінату. Важливо стежити за сухістю і якщо ви випадково пролили воду на ламінат, намагайтеся відразу протерти його, щоб він став сухим.

Звичайно, зараз виробляють такі ламіновані дошки, які з усіх боків покриті захисним шаром від вологи. Але цей захист не вічний і чим довше і частіше волога і рідина буде потрапляти на ламінат, тим швидше захисні властивості підлоги вичерпають себе. Безумовно, допомогти у прибиранні такої підлоги зможе миючий засіб для ламінату, який не шкодить поверхні підлоги. Ось що варто запам’ятати і бажано до того, як поклали ламінат: якщо ви часто миєте підлоги, то вам варто захистити ламінат від вологи на етапі укладання. Для цього купите разом з ламінатом спеціальний герметик для замків (кріплення ламінату). Герметик – НЕ клей, але захищає замки так, що волога в них не потрапляє.

Як правильно мити ламінат

У першу чергу варто знати, що мити ламінат не можна так само, як і лінолеум. Якщо останній ви могли мити і гарячою водою, то для ламінату гаряча вода подібна смерті. Після миття ламінату, варто відкрити кватирки в квартирі чи будинку, влаштувавши протяг. Так ламіновані підлоги швидше висохнуть, що відіб’ється на їх довговічності. Деякі використовують вентилятори для просушки ламінату. До речі, протяг допоможе і в тому випадку, якщо ви залили велику площу підлоги, наприклад, у вас прорвало трубу і ви помітили це тільки ввечері, коли прийшли з роботи. Тоді швидко за допомогою ганчірок приберіть воду з ламінату, зніміть плінтуса, і відкрийте вікна і двері навстіж, щоб підлога якнайскоріше провітрилися (найкраще витримати протяг будинку протягом тижня).

Давайте ж дізнаємося, як мити ламінат, щоб не було розводів. Це дуже важливо для багатьох господарів, які помічають після прибирання підлоги непривабливі розводів. Мити ламінат необхідно в міру його забруднення, так що спальня, як правило, миється рідше, ніж передпокій, коридор або тамбур. Варто використовувати для прибирання ламінату сухий пилосос і лише зрідка проводити вологе прибирання. Щоб зменшити кількість розводів, під час прибирання рухайтеся уздовж напрямку ламінату, а ганчірку обполіскуйте у воді з під крана (не варто користуватися відром, адже пил осідає у воді, куди ви опускаєте ганчірку). Після того, як протрете віл вологою ганчіркою, візьміть суху і протріть поверхню підлоги насухо. Так само існують спеціальні засоби для ламінату з розбризкувачами. Наносьте на ламінат і протираєте сухою ганчіркою. До речі, завжди використовуйте чисту ганчірку, наприклад, придбайте одноразові ганчірки для миття підлоги.

попередня статтяКосоокість у дітей – актуальність проблеми
наступна статтяОснова під макіяж : види та правила підбору

Додати коментар