додому Дім і затишок

Як мити ламінат, щоб не було розводів

5854
1

Підлогове покриття ламінат

Перш за все, необхідно дізнатися, що таке ламінат. Звичайно, найкраще дізнаватися про це до вибору підлогового покриття, але якщо вже так вийшло, що ламінат покладений, варто хоча б дізнатися про нього якомога більше. По-простому, ламінат — це імітація паркету, тому часто можна почути такий вираз, як «ламінований паркет», хоча все частіше починають називати покриття підлоги як «ламінована підлога». Але очевидне одне — ламінат красиво виглядає на підлозі, не гірше паркету, але при цьому вартує значно дешевше. Ламінат довго прослужить, тим більше, якщо правильно мити ламінат і стежити за ним.

laminat_550

 

Ламінат — це дошка, яка складається з декількох шарів, що забезпечує якість і довговічність підлогового покриття. Якщо ви ще не дізналися, як класти ламінат і не розглядали ламіновані дошки, ми підкажемо, з чого ламінат складається. Ось шари ламінату зверху вниз:

  • захисний верхній;
  • декоративний;
  • несучий;
  • стабілізуючий;

Так само варто відзначити і те, що ламінат продається не в єдиному варіанті, існує крім зовнішніх відмінностей ламінату, так само і різні класи ламінованих ламелей. Залежно від майбутнього використання ви зможете вибрати собі конкретний клас. Наприклад, 31 клас ламінату підходить для квартири і будинки, 32 клас — так само для дому, але зі збільшеним навантаженням на підлогу (маленькі діти, у вас багато дітей, ви працюєте вдома і т.д.), так само 32 клас ламінату можна віднести до комерційного приміщенню, але з низьким навантаженням на підлогу, 33 клас вибирають для комерційних приміщень з високим рівнем прохідності по підлозі, з високим навантаженням. Існує також і 34 клас. Раніше годився ламінат для дому та квартир класів 21, 22, 23.

Властивості ламінату

Зрозуміло, що за ламінатом необхідно стежити, це ж не простий лінолеум, який і підмести можна, і вологою ганчіркою протерти, і відро води вилити зверху. Багато хто взагалі цікавиться таким питанням, чи можна мити ламінат. Але якщо говорити точно, мити доведеться не весь ламінат з його шарами, а тільки його верхній захисний шар. Поговоримо про шари ламінату. Захисний шар необхідний для захисту ламінату від потертостей від ходіння по ньому, а також він несе декоративну функцію підлогового покриття. Зрозуміло, що чим міцніший і товстіший верхній шар, тим вище буде клас ламінату і тим він буде міцніший, якісніший і дорожчий.

Наступний шар — декоративний. Саме на цьому шарі є малюнок, що імітує дерево, плитку, камінь і ін. По суті, це шар міцної паперу з малюнком, який ми бачимо на своїй підлозі.

Третій шар несучий. Це і є сама дошка ламінату в «чистому вигляді», її облагороджують нижнім і верхніми шарами. Дошка вибирається не проста, для ламінату використовуються тільки деревоволокнисті плити високої щільності, які і допоможуть витримати навантаження і удари на ламінат. Замок ламінату вирізається саме на несучому шарі ламінату. Крім того, саме ці дошки згодом захищають приміщення від шуму і холоду. Так само ці високоміцні плити просочуються вологостійкими розчинами, що захищає вашу майбутню підлогу від вологості і знищення ламінату від неї.

Останній нижній шар має назву стабілізуючого, тобто цей шар відповідає за відсутність деформації ламінату при використанні. Завдяки якісному нижньому шару, ламінат буде ще більш міцним, і витримає навіть промисловий миючий пилосос для ламінату. До речі, деякі виробники до цього шару додають шумоізоляційні підкладку з нижньої сторони шару. Це добре, якщо у вас часто бувають маленькі діти вдома, які люблять побігати, пострибати і пошуміти. Так ви врятуєтеся від лайки з сусідами і візитів дільничних.

Як доглядати за ламінатом

laminat-myty_550

Почнемо з того, що по суті, ламінат — це папір, тільки дуже міцний і товстий. При цьому «папір» має кілька захисних шарів, як обгортка від цукерки. Так що, зрозуміло, небезпечна вода і волога в принципі для ламінату буде з боків, щоб вона не просочилася всередину ламінату. Важливо стежити за сухістю і якщо ви випадково пролили воду на ламінат, намагайтеся відразу протерти його, щоб він став сухим.

Звичайно, зараз виробляють такі ламіновані дошки, які з усіх боків покриті захисним шаром від вологи. Але цей захист не вічний і чим довше і частіше волога і рідина буде потрапляти на ламінат, тим швидше захисні властивості підлоги вичерпають себе. Безумовно, допомогти у прибиранні такої підлоги зможе миючий засіб для ламінату, який не шкодить поверхні підлоги. Ось що варто запам’ятати і бажано до того, як поклали ламінат: якщо ви часто миєте підлоги, то вам варто захистити ламінат від вологи на етапі укладання. Для цього купите разом з ламінатом спеціальний герметик для замків (кріплення ламінату). Герметик — НЕ клей, але захищає замки так, що волога в них не потрапляє.

Як правильно мити ламінат

У першу чергу варто знати, що мити ламінат не можна так само, як і лінолеум. Якщо останній ви могли мити і гарячою водою, то для ламінату гаряча вода подібна смерті. Після миття ламінату, варто відкрити кватирки в квартирі чи будинку, влаштувавши протяг. Так ламіновані підлоги швидше висохнуть, що відіб’ється на їх довговічності. Деякі використовують вентилятори для просушки ламінату. До речі, протяг допоможе і в тому випадку, якщо ви залили велику площу підлоги, наприклад, у вас прорвало трубу і ви помітили це тільки ввечері, коли прийшли з роботи. Тоді швидко за допомогою ганчірок приберіть воду з ламінату, зніміть плінтуса, і відкрийте вікна і двері навстіж, щоб підлога якнайскоріше провітрилися (найкраще витримати протяг будинку протягом тижня).

Давайте ж дізнаємося, як мити ламінат, щоб не було розводів. Це дуже важливо для багатьох господарів, які помічають після прибирання підлоги непривабливі розводів. Мити ламінат необхідно в міру його забруднення, так що спальня, як правило, миється рідше, ніж передпокій, коридор або тамбур. Варто використовувати для прибирання ламінату сухий пилосос і лише зрідка проводити вологе прибирання. Щоб зменшити кількість розводів, під час прибирання рухайтеся уздовж напрямку ламінату, а ганчірку обполіскуйте у воді з під крана (не варто користуватися відром, адже пил осідає у воді, куди ви опускаєте ганчірку). Після того, як протрете віл вологою ганчіркою, візьміть суху і протріть поверхню підлоги насухо. Так само існують спеціальні засоби для ламінату з розбризкувачами. Наносьте на ламінат і протираєте сухою ганчіркою. До речі, завжди використовуйте чисту ганчірку, наприклад, придбайте одноразові ганчірки для миття підлоги.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут