додому Краса і здоров'я

Нікотинова кислота для росту волосся – здоровий догляд

1956

Дуже корисною вважається нікотинова кислота для росту волосся; її використовують і ті, хто хоче швидше відростити волосся, і ті, у кого з’явилися ознаки алопеції.

Нікотинова кислота – це одна з назв вітаміну В3, який також називають вітаміном РР і ніацином. Ця речовина є одним з вітамінів, необхідних для нормального функціонування організму. Як і інші вітаміни групи В, нікотинова кислота важлива для вироблення енергії – вона бере участь у процесах, в ході яких жири, білки і вуглеводи перетворюються в енергію, яку ми використовуємо в повсякденному житті. Нікотинова кислота також є сильним антиоксидантом і захищає людину від шкідливої ??дії вільних радикалів. У неї є і багато інших корисних властивостей; вона запобігає і сповільнює розвиток атеросклероза, зменшує ймовірність повторного серцевого нападу, і, по деяких даним, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера, діабету 1 типу, остеоартриту і катаракти.

29-12-14-foto-600x447-1

Нікотинова кислота в засобах проти випадіння волосся

Нікотинова кислота живить шкіру голови, покращує приплив крові до волосяних фолікулів, оздоровлює слабке та пошкоджене волосся, запобігає його випадінню.

В даний час випускаються різні шампуні та інші засоби для догляду за волоссям (наприклад, Nioxin), до складу яких входить нікотинова кислота. Багато з цих продуктів призначені для лікування та профілактики випадіння волосся у чоловіків і жінок і, як показали дослідження, вони можуть бути дуже ефективними.

В останньому з таких досліджень взяли участь жінки, які страждають від дифузної алопеції – порушення, яке, як правило, дуже важко піддається лікуванню. Жінки протягом шести місяців використовували засоби для зовнішнього застосування, що містять похідні нікотинової кислоти. До початку дослідження пацієнток обстежили фахівці і робили фотографії, а через шість місяців порівнювали стан шкіри голови і волосся до і після лікування. У жінок, які застосував похідні нікотинової кислоти, волосся стало значно густіше.

 

Фахівці вважають, що остаточні висновки щодо ефективності нікотинової кислоти та її похідних робити рано, але люди, які страждають від алопеції, можуть використовувати її вже сьогодні – принаймні, при зовнішньому застосуванні вона практично не викликає побічних ефектів.

 

Втім, інші компоненти засобів з нікотиновою кислотою можуть викликати алергію, подразнення або інші побічні дії, тому перед їх використанням потрібно уважно вивчати список інгредієнтів.

Споживати більше нікотинової кислоти – з їжі або таблеток?

Якщо у вас немає алопеції, і ви хочете лише, щоб волосся росло швидше,  найпростіший і ефективний спосіб домогтися цього – збільшити споживання нікотинової кислоти. До того ж, це допоможе вам зробити волосся більш здоровими, і запобігти деяким серйозним хворобам. Більшості людей для цього достатньо змінити свій раціон, включивши в нього більше продуктів, що містять вітамін В3.

До таких продуктів відносяться:

  • Тунець. У 115 г тунця міститься 25.03 мг нікотинової кислоти – це 156% рекомендованої денної норми (РДН);
  • Куряче м’ясо. 115 г курячого м’яса містить 15.55 мг нікотинової кислоти, або 97.19% РДН;
  • Індичка. 115 г індички- це джерело 13.32 мг вітаміну В3, або 83.25% РДН;
  • Лосось. Порція лосося вагою 115 г містить 9.02 мг вітаміну В3, або 56.38% РДН;
  • Баранина. 115 г баранини – джерело 8.05 мг нікотинової кислоти, або 50.31% РДН.
  • Менша кількість нікотинової кислоти міститься в таких продуктах: яловичина (47.5% РДН в 115 г), спаржа (12.19% РДН в одній чашці), помідори (6.69% РДН в одній чашці), болгарський перець (5.62% РДН в одній чашці), картопля (15.25% РДН в одній картоплині середнього розміру), сардини (29.75% в 100 г), морква (7.5% РДН в одній чашці), насіння соняшнику (18.56% РДН в 1/4 чашки), коричневий рис (18.62% РДН в одній чашці), ячмінна крупа (17.62% РДН в 1/3 чашки).

Крім цього, можна приймати добавки, що містять нікотинову кислоту – вони можуть досить швидко прискорити ріст волосся, але іноді вони викликають побічні ефекти, наприклад, приливи жару, розлад шлунку і пронос. Як правило, якщо людина не перевищує рекомендовану денну норму нікотинової кислоти, ці симптоми бувають слабко вираженими, і швидко зникають.

При значному перевищенні РДН нікотинова кислота може привести до проблем з роботою печінки, виразці шлунка, зміни рівня глюкози в крові, пошкодження м’язових волокон, зниження артеріального тиску, змінам серцевого ритму. Людям, у яких є такі проблеми зі здоров’ям, як діабет, хвороби печінки і нирок, гіпертонія, захворювання серця, перед тим, як приймати будь-які добавки з нікотиновою кислотою, необхідно проконсультуватися з лікарем.

РДН нікотинової кислоти для дорослих чоловіків – 16 мг, для жінок – 14 мг. Вагітним жінкам рекомендується споживати 18 мг, а годуючим – 17 мг вітаміну В3 в день. Максимально допустимою дозою для всіх дорослих вважається 35 мг на день. Перевищення цієї дози може привести до перерахованих вище побічних ефектів і ускладнень.

попередня статтяТурбує діарея? Важливо своєчасно виявити її причини!
наступна статтяЦибулева маска для волосся – проти лупи і для посилення блиску