додому Поради

Турбує діарея? Важливо своєчасно виявити її причини!

3113

Розлад кишечника приносить масу незручностей і сильне почуття дискомфорту, що заважає вести звичне життя. Найбільшу небезпеку для здоров’я несе діарея, особливо, якщо немає можливості відразу встановити фактори, що спровокували це явище. При прояві симптому, необхідно звернутися за допомогою до фахівця, так як тривалий пронос призводить до серйозних порушень в організмі.

29-12-14-foto-600x476-1

Постійна діарея: причини

Найчастіше виникає саме короткочасне порушення функціонування шлунково-кишкового тракту. За умови появи несподіваного проносу і такого ж раптового його зникнення, є ймовірність наявності захворювання, що протікає в гострій формі.

У тому випадку, якщо не буде розпочато своєчасне лікування, можливе прогресування захворювання. В результаті це призводить до того, що пацієнт починає страждати від діареї в хронічній формі, що супроводжується постійними розладами кишечника протягом декількох тижнів, а іноді й більш тривалому терміні.

Поява постійного проносу, який супроводжується поганим набором ваги, характерним висипом на шкірі, а також наявністю іних симптомів, може свідчити про певні проблеми:

  • Кишковий дисбактеріоз чи інші хронічні захворювання, при яких відбувається дисбаланс поглинання і обміну речовин;
  • Наявність лактозної недостатності;
  • Стан, спровокований соєвими білками;
  • Наявність сильної алергії на коров’яче молоко.

У тому випадку, якщо протягом декількох днів турбує сильний діарея, не варто намагатися самостійно діагностувати захворювання або починати лікування, тому що є ризик тільки погіршити і без того важкий стан. В обов’язковому порядку необхідно звернутися до лікаря, який встановить причину, що спровокувала діарею і призначить адекватне лікування.

Варто пам’ятати, що поява діареї може відбуватися навіть при сильному стресі або великих психологічних навантаженнях, від яких сьогодні часто страждають жителі великих міст.

Найчастіше, всі перераховані вище ознаки, провокують напад гострої діареї, яка самостійно проходить вже через кілька днів. Якщо недуга турбує кілька днів, необхідно обов’язково звернутися до гастроентеролога, який призначить проведення аналізу на целіакія, посів калу, а також визначить кислотність шлункового соку. У деяких випадках може знадобитися ще й проведення колоноскопії.

Діарея вранці: причини

Спровокувати появу діареї вранці можуть різні причини, до числа яких відносяться і серйозні захворювання, що вимагають негайного і правильного лікування.

Про серйозні розлади у роботі шлунково-кишкового тракту свідчить постійний рідкий стілець, домішка в калових масах крові або слизу. Саме тому, відразу ж після початку діареї, необхідно вживати негайних заходів.

Всі види діареї поділяються на кілька форм – гостра хронічна (цей поділ умовний). У тому випадку, якщо рідка дефекація проявляється протягом досить тривалого періоду часу, це вірна ознака того, що діарея придбала хронічну форму.

Найчастіше вранці діарея з’являються з наступних причин:

  • Алергічна реакція;
  • Паразитарне ураження травного тракту;
  • Наявність захворювань кишечника, що носять інфекційний характер;
  • Наявність патології підшлункової залози;
  • Наявність патологій органів травлення (в цьому випадку потрібне проведення ретельного обстеження шлунка і кишечника).

Практично ніякої небезпеки не несе разова ранкова діарея. У цьому випадку можна самостійно визначити причину, що спровокувала пронос.

Вранці діарея може виникати в результаті:

Прийому препаратів, що надають проносне дію. Приміром, якщо вони були призначені лікарем для лікування якогось захворювання. У цьому випадку фахівець повинен попередити, що є вірогідність появи рідкого ранкового стільця. Практично у всіх випадках це явище носить нетривалий характер і проходить самостійно, не потрібно ніякого спеціального лікування;

Певні порушення в процесі перетравлення їжі. Спровокувати ранковий пронос може і посилена перистальтика кишечника;

Вживання в їжу не тільки неякісних продуктів, але і напоїв. Ця причина є однією з найпоширеніших.

Спровокувати такий симптом може і дисбактеріоз кишечника. Необхідно якнайшвидше почати адекватне лікування порушення мікрофлори, так як захворювання може перейти в хронічну форму.

Викликати ранковий пронос може сильне емоційне потрясіння, пережите напередодні ввечері. Це психологічний фактор і незабаром діарея пройде самостійно, не потрібно ніякого спеціального лікування.

Як підібрати ліки від діареї?

При діареї, в першу чергу, повинна дотримуватися спеціальна щадна дієта – необхідно забезпечити надходження в організм вітамінів. На деякий час з раціону повністю виключаються продукти, які важко перетравлюються.

Щоб відновити еубіоз, призначається прийом антибактеріальних препаратів, нездатних порушувати рівновагу мікрофлори в кишечнику. Також хворому прописуються і бактеріальні препарати (наприклад, біфокол, лінекс, біфідумбактеріі і т. д.). Танальбін і карбонат кальцію застосовуються як симптоматичні засоби. Користь приносить прийом відварів з лікарських трав (ромашки, звіробою, кори дуба), а також ягідні настоянки.

Призначати лікарські препарати повинен тільки досвідчений лікар, не рекомендується намагатися проводити самостійне лікування, так як є ризик тільки погіршити власний стан.

Причини діареї можуть бути різними. Від безневинного легкого розладу, до серйозного захворювання. Якщо у Вас цей симптом виявляється часто, то необхідно терміново звернутися до лікаря!

попередня статтяШипшина для схуднення – діє повільно, але ефективно
наступна статтяНікотинова кислота для росту волосся – здоровий догляд