додому Дієти і харчування

Найефективніші дієти

Проблема схуднення називається соціологами однією з найактуальніших у світі, а індустрія краси і фітнесу заробляє шалені суми на продажу послуг і методик позбавлення від зайвої ваги. Дієта — невід’ємний атрибут процесу скидання ваги. І навіть якщо ви просто віддаєте перевагу дотримуватися системи здорового харчування — це вже є харчовим обмеженням.

«Найефективніші дієти — не завжди найсуворіші, адже зайва вага і жир, як правило, йдуть, якщо був вибраний правильний спосіб боротьби з ними.»

Diet

Вибираючи для себе методи боротьби із зайвою вагою, можна швидко загубитися в різних видах організації раціону, які пропонуються дієтологами, фітнес-інструкторами, досвідченими подругами або різноманітними порадниками з інтернету. Але найефективніші дієти, як правило, враховують добову норму калорій саме вашого організму, а також обсяг, якість і графік споживаної їжі.

Головна мета дієт — сформувати раціон, при якому організмом буде витрачатися більше калорій, ніж споживатися.

Види дієт

Зазвичай називають такі види дієт:

1. Низькокалорійні. Включають в себе споживання 800 — 1400 ккал в день (при добовій нормі не менше 1200), відрізняються продуктовим набором, але, як правило, обмежують споживання великої кількості продуктів. Англійська, китайська, японська дієта базуються саме на цьому принципі. За півтора-два тижні вони можуть допомогти втратити від 5 до 10 кг, але якщо в майбутньому за собою не стежити — вага повернеться.

2. Монодієти має на увазі вживання певного продукту протягом тижня (щадний варіант — триденний період) і є одним з найжорсткіших методів скидання ваги (важче організмом переноситься лише голодування). При монодієті з раціону виключаються всі продукти, крім одного, а іноді обмежується і споживання рідини. Найпопулярнішими є кефірна, гречана і яблучна монодієти. Вони можуть звільнити вас від 5-7 зайвих кілограм за 4-7 днів.

3. Маложирні дієти накладають обмеження лише на споживання жирів і не завдають великого стресу організму. Правда, скидання ваги також просувається повільно — не більше 3-4 кг за місяць. Постійно на такому харчуванні знаходиться не можна, так як багато одержуваних з жиру кислот не виробляється організмом самостійно, а їх наявність — необхідна умова його нормального функціонування.

4. Білкові дієти дозволяють худнути без почуття голоду, прекрасно підходять тим, хто не може відмовитися від м’яса, риби, яєць. А ось асортимент дозволених фруктів і овочів на період такої дієти буде обмежений, як і їх кількість. Тому про вітаміни краще подумати заздалегідь. Відмінно поєднуються білкові дієти з інтенсивними фізичними навантаженнями, активним заняттям фітнесом, йогою, плаванням, бігом, для яких потрібно багато енергії і сил.

5. Низьковуглеводні дієти спрямовані на усунення з раціону вуглеводної їжі, яка часто-густо залишається в нашому тілі у вигляді жирових відкладень нарівні з жирами. За 1-2 тижні можна скинути від 3 до 6 кг, але переходити на цю дієту слід дуже обережно, до неї є багато протипоказань.

Найефективніші дієти

Розглянемо декілька найпопулярніших варіантів дієт.

Фітнес-дієта відноситься до розділу білкових і містить багато протеїнів, при цьому обмежуючи споживання круп, макаронів, солодощів, випічки та іншої шкідливої ??їжі. Дає ефект лише разом з інтенсивними фізичними навантаженнями.

Кремлівська дієта майже не накладає заборон і навіть дозволяє алкоголь, що в цілому дієтам не властиво. Головна умова — строгий підрахунок вуглеводів, які не повинні перевищувати певну добову норму. Дозволяє скинути до 5 кг за тиждень і після не набирати вагу.

Суші-дієта заснована на споживанні низькокалорійних японських страв — ролів, супу-місо і деяких інших. Дозволяє скинути до 8 кг за тиждень, хоча і не рекомендується для частого вживання. Дозволяється їсти тільки зазначені японські страви, при тому в обмеженій кількості. Голодувати не доведеться — вони дуже ситні, хоча й невеликі за обсягом.

Англійська дієта чергує білкові та вітамінні дні і заснована на споживанні простих доступних здорових продуктів. Завдяки частим «перекусу» голодувати не доведеться, а в кінці двотижневої дієти результатом буде 5-6 втраченних кілограмів.

Дієта кефіру зараз знаходиться на піку популярності. Дозволяє повністю очистити організм, «перезапустити» шлунок, поліпшити мікрофлору кишечника. За 3-4 дні дієти виводяться токсини, шлаки та інші шкідливі речовини. Належить до розряду монодієт.

Будь-яка дієта — це вже суттєвий крок до стрункої фігури, але він лише перший серед безлічі наступних. Його слід підкріпити заняттями спортом, відмовою від шкідливих звичок і здоровим харчуванням.