додому Вагітність і діти

Міжменструальні кров’янисті виділення: важливо відразу з’ясувати причину

Міжменструальні кров’янисті виділення — один з найпоширеніших симптомів патології жіночої статевої сфери. Такі виділення найчастіше з’являються при запальних захворюваннях, ендометріозі, пухлинах або позаматкової вагітності. Також їх виникнення може бути пов’язане з прийомом деяких препаратів або медичними маніпуляціями.

23-01-15-foto-700x467-1

Кров’янисті виділення, пов’язані зі зміною гормонального фону

При прийомі оральних контрацептивів в перші кілька місяців в середині циклу можуть з’явитися незначні кров’янисті виділення. Після використання засобів екстреної контрацепції (наприклад, постинора) виникає кровотеча за типом менструації через те, що препарат викликає серйозні гормональні зрушення в організмі.

У деяких жінок кров’янисті виділення виникають в середині циклу, у період овуляціі. Це пов’язано з тим, що відбувається зміна гормонального фону. Через підвищення вмісту естрогена частина слизової оболонки матки може відторгнутися, що буде супроводжуватися кров’яними виділеннями приблизно за два тижні до місячних.

Ушкодження статевих органів

Це ще одні можливі причини міжменструальних кров’яних виділень. Через деякі гінекологічні процедури слизова оболонка статевих органів може пошкоджуватися (наприклад, при біопсії або після припікання ерозії). Також можлива поява крові з піхви після установки внутрішньоматкової спіралі.

При грубому статевому акті слизова піхви травмується. Це часто супроводжується появою домішків крові у виділеннях.

Хронічний ендометрит

Це хронічне запалення слизової оболонки матки. При тривалому перебігу захворювання також уражуються клітини м’язового шару, і вони поступово заміщаються сполучною тканиною.

Хронічний ендометрит може розвинутися після повторних вискоблювань порожнини матки або не вилікувана повністю післяпологове або післяабортне запалення слизової матки. Ендометрит також виникає в тих випадках, коли в порожнині матки тривалий час перебуває внутрішньоматковий контрацептив.

Це захворювання супроводжується порушеннями менструального циклу. Місячні стають рясними і тривалими, а в період між ними часто виникають кровотечі. Внизу живота з’являються тягнучі, ниючі болі. Іноді жінка помічає слизисто-гнійні виділення зі статевих шляхів.

Ендометріоз

При такому захворюванні тканина, яка за своєю будовою схожа на слизову оболонку матки, розростається за межами порожнини цього органу. Аденоміоз — різновид такої патології, при цьому ділянки ендометріоїдних тканин виявляються в м’язовому шарі матки.

Для аденоміоза характерна поява темних кров’яних виділень протягом декількох днів до і після менструації. Якщо ендометріоз вражає матку в вираженому ступені, то у жінки можуть з’явитися кровотечі між менструаціями.

Біль — ще один симптом, який супроводжує цю патологію. Больові відчуття найбільш сильні в перші дні менструації, коли відбувається відторгнення слизової оболонки матки. Після закінчення місячних болі зникають або значно слабшають.

Доброякісні та злоякісні пухлини статевих органів

Міома матки — найпоширеніше доброякісне пухлиноподібне утворення у жінок, яке розвивається з гладких клітин. Міома матки складається з різних за своїми розмірами вузлів.

Якщо вузли розташовуються ближче до слизової оболонки матки, то жінку турбують тривалі і рясні менструації. Також з’являються міжменструальні коричневі виділення. Внизу живота і в області попереку виникають переймоподібні болі. При омертвінні вузла виділення стають рідкими, з неприємним запахом і іноді набувають бурий колір.

Надлишкове розростання слизової оболонки матки називається гіперплазією ендометрію. Цей стан може виникати самостійно або поєднується з іншими гінекологічними захворюваннями. Якщо слизова оболонка розростається на окремих ділянках, то утворюються поліпи.

Один з видів гіперплазії — аденоматоз. Це передракові захворювання, при якому залози ендометрія не тільки розростаються, але змінюється і їх клітинна структура.

Основний прояв гіперплазії ендометрії — маткові кровотечі. Вони проявляються у вигляді рясних і тривалих менструацій, а також у вигляді кров’яних виділень між ними.

Рак тіла матки — це злоякісне новоутворення, яке може вражати як слизову оболонку матки, так і захоплювати м’язовий шар. Пухлина може поширюватися у піхву, сечовий міхур і пряму кишку. У більш важких випадках з’являються метастази в інших органах.

Найбільш ранній симптом цього онкологічного захворювання — поява рідких водянистих белей у великій кількості. Трохи пізніше виникають маткові кровотечі. Вони проявляються у вигляді занадто тривалих менструацій з виділенням дуже великої кількості крові. Також жінка помічає кров’янисті виділення між місячними. Болі при раку матці зустрічаються рідко, зазвичай це відбувається тільки в найбільш запущених випадках.

Позаматкова вагітність

Це стан, при якому запліднена яйцеклітина імплантується і починає розвиватися за межами порожнини матки. У більшості випадків плодове яйце прикріпляється в одній з маткових труб. Зазвичай жінка навіть не підозрює про таку вагітності.

Найчастіше позаматкова вагітність переривається за типом трубного аборту. Після невеликої затримки місячних внизу живота з’являються періодичні переймоподібні болі. Також жінка помічає мізерні темно-кров’янисті виділення зі статевих шляхів.

При цьому кров невеликими порціями надходить у черевну порожнину. Виникає слабкість, шкірні покриви стають блідими. При позаматковій вагітності потрібна термінова медична допомога.

Якщо в період між місячними з’являються кров’янисті виділення, то обов’язково потрібно звернутися до лікаря. Проведене обстеження допоможе з’ясувати причину цього.