додому Мода і стиль

Локони на довге волосся – красивий об’єм

5334

Що може бути красивіше від довгого волосся, спадаючого на спину великими локонами або легкими хвилями? Така деталь образу не залишить байдужим жодного чоловіка – красу довгих локонів оцінить, мабуть, навіть любитель коротких стрижок у представниць прекрасної статі. Сьогодні є чимало інструментів і косметичних засобів, за допомогою яких можна швидко зробити локони на довге волосся. Як вибрати найбільш підходящі з них, і як правильно ними користуватися?

04-01-15-foto-700x525-2

Чим краще робити локони на довге волосся – праскою, плойкою, або бігуді?

Хоча спочатку прасування і створювалися винятково для випрямлення волосся, стилісти, а потім і жінки, чия робота на пов’язана з перукарським мистецтвом, швидко знайшли їм інше застосування. Як і коли саме це сталося, ймовірно, ніхто вже не дізнається, але сьогодні все більше жінок відмовляються від плойок і користуються прасування, у міру необхідності, як для випрямлення, так і для завивки волосся. Це, по-перше, економічно вигідно – замість двох інструментів для гарячого вкладання можна купити один. Однак є й інші причини, з яких прасування для випрямлення стали популярним інструментом для завивки волосся.

З допомогою прасування можна отримати більш чіткі та стійкі завитки, ніж за допомогою плойки. Причина цього у формі інструментів. Оскільки у прасуванні прямі, нехай і трохи закруглені, кути, коли пасмо під час завивки проходить між його пластинами, вона згинається значно сильніше, ніж коли їх накручують на стрижень плойки. В результаті завиток виходить більш чітким, і тримається довше. Однак з цієї ж причини волосся після завивки можуть здаватися на кілька сантиметрів коротшими, що подобається далеко не всім. Втім, це може виявитися проблемою лише для тих, хто робить локони на середнє волосся праскою; для жінок з довгим волоссям «втрата» кількох сантиметрів довжини волосся несуттєва.

Ще один недолік використання прасок для завивки полягає в тому, що якщо працювати ними недостатньо швидко, волосся може почати сильно пушитися, а в деяких випадках це призводить до пошкодження волосся. Щоб навчитися швидко завивати волосся праскою, потрібна практика.

Основною перевагою плойки є те, що з її допомогою можна робити як великі, так і дрібні локони (правда, для цього потрібні або плойки зі стрижнями різного діаметру, або одна плойка з різними насадками). До того ж, плойка рідше призводить до випадіння волосся, а на завивку волосся з її допомогою зазвичай йде трохи менше часу.

Бігуді також дозволяють створювати локони різного діаметру, але у них є ряд недоліків. Звичайні бігуді потрібно тримати на голові досить довго – поки волосся не висохне, або сушити накручені на бігуді волосся феном, що теж займає чимало часу. Гарячі бігуді тримають на волоссі, в середньому, 10-15 хвилин. Однак за допомогою прасування або плойки, якщо у вас достатньо досвіду, волосся можна завити всього за п’ять хвилин. З іншого боку, з бігуді на голові можна ходити по будинку і, наприклад, готувати сніданок, а на ходу завивати волосся плойкою або праскою не вийде.

Які висновки можна зробити з вищесказаного? Чіткі великі локони на довге волосся простіше і швидше за все робити праскою. Якщо вранці ви не рахуєте кожну хвилину, можна використовувати і бігуді. Дрібні, тугі локони за допомогою плойки зробити простіше, ніж праскою, і якщо ви любите таку завивку, без неї не обійтися.

04-01-15-foto-700x494-1

Як зробити локони на довге волосся

Перш за все, варто сказати пару слів про підготовку волосся до завивки. По-перше, волосся найкраще завивати, як мінімум, через день після того, як ви вимили голову. Натуральні жири, які виробляють сальні залози на шкірі голови, роблять волосся більш слухняними. Якщо волосся біля коріння стали жирними, використовуйте трохи сухого шампуню.

  • Перед завивкою не потрібно робити глибоке кондиціонування – ця процедура ускладнює волосся. Це особливо стосується довгого волосся – вони досить важкі самі по собі, і локони на них тримаються дещо гірше, ніж волоссі середньої довжини.
  • Використовуйте засоби для вкладання до і після завивки. Багато жінок виконують тільки останню частину цієї рекомендації, поливаючи великою кількістю лаку готові локони. В результаті вони виходять жорсткими і, найчастіше, неприродними на вигляд. Перед тим, як використовувати плойку або праску, нанесіть на волосся легкий мус або лосьйон для вкладання, а також термозахисний засіб – воно зведе до мінімуму шкоду від впливу високої температури.
  • Виберіть відповідний інструмент. Щоб зробити дрібні локони на довге волосся плойкою, використовуйте плойку зі стрижнем, діаметр якого 2.5 см, або менше. Щоб зробити великі локони або хвилі, діаметр стержня повинен бути не менше 3.5-4 см.
  • Найкраще завивати волосся плойками з покриттям з кераміки або турмаліну. Вони рівномірно розподіляють тепло, запобігають випадінню волосся, і є найбільш безпечними. Плойки з покриттям з титану або іншого металу нагріваються до дуже високих температур і відмінно завивають волосся, але при регулярному використанні можуть сильно пошкодити їх.

Щоб зробити великі локони або хвилі, за допомогою великої шпильки закріпіть на потилиці все волосся, залишивши одне пасмо шириною близько п’яти сантиметрів, у нижній лінії росту волосся. Якщо ви вже нанесли на волосся засіб для вкладання і термозахисту, приступайте до завивки. Якщо ні, нанесіть ці засоби на пасмо, і розчешіть їх. Потім обмотайте пасмо навколо стрижня плойки, і затисніть її на десять-двадцять секунд. Закріпіть пасмо маленькою шпилькою або, краще, спеціальним затискачем для волосся. Якщо при завивці волосся середньої довжини це робити не обов’язково, то довгому волоссю цей прийом забезпечує більш стійке вкладання. Як ми вже говорили, довге волосся досить важкі самі по собі, і якщо ви дасте тільки що завитим пасма вільно звисати вниз, вона може розпрямитися під власною вагою вже через кілька годин. Якщо ж воно буде зафіксоване шпилькою до тих пір, поки волосся не охолоне, завивка буде триматися набагато довше.

Таким же чином завийте і закріпіть інші пасма. Перший раз це може зайняти багато часу, але з досвідом ви зможете робити таку завивку досить швидко.

Коли ви зніміть з волосся затискачі, розчешіть їх пальцями, щоб трохи «розбити» кучері, і надати ним природний, трохи недбалий вигляд.

Щоб зробити дрібні і тугі кучері, завивайте зовсім тонкі пасма – шириною близько 2-3 см.

Щоб завити довге волосся праскою, зберіть волосся в хвіст, залишивши вільне пасмо шириною 4-6 см. Оберніть пасмо навколо однієї пластини прасування, і стисніть їх. Ведіть праску вниз, до самих кінчиків пасма. Закріпіть отриманий локон шпилькою.

На завите волосся можна нанести трохи лаку слабкої або середньої фіксації.