додому Краса і здоров'я

Лікування гастриту з підвищеною кислотністю

Гастрит — захворювання настільки поширене, що, мабуть, навіть дитина відповість вам, що пов’язане воно з болями в шлунку. Що стосується інших ознак перебігу хвороби, то тут загальне поняття слід конкретизувати. Якщо говорити про симптоми гастриту з підвищеною кислотністю, то вони одні, а у хворого, якому лікар скаже, що у нього в шлунку кислотність знижена — інші. Взагалі зараз налічується близько 10 різних типів гастриту, тому будьте уважні з діагнозом, чітко дотримуйтесь призначень лікаря гастроентеролога, не займайтеся самолікуванням.
гастрит з підвищеною кислотністю

Як проявляє себе хвороба

Як не дивно, але характерні ознаки гастриту з підвищеною кислотністю особливо яскраво проявляються на ранній стадії хвороби. А от коли вона переходить в хронічну, то, на жаль, проявляє себе лише:

 1. При переїданні;
 2. При голодуванні;
 3. При надлишку жирного і гострого на столі;
 4. При вживанні алкоголю та палінні;
 5. При сильному стресі;
 6. При прийомі дуже холодною або дуже гарячої їжі.

Якщо життя йде розмірено і харчування давно дієтичне, то хронічний гастрит з підвищеною кислотністю носить уповільнений характер. Але це-то й небезпечно: будь провокуючий фактор може викликати і ерозію, і навіть виразку шлунка. Ось чому важливо вже на початковій стадії захворювання пройти обстеження і курс лікування.

Симптоми гастриту з підвищеною кислотністю

Основними симптомами гастриту є:

 • Біль і важкість у шлунку;
 • Нудота;
 • Посилене газоутворення;
 • Печія;
 • Блювота;
 • Відрижка кислим.

Ниючі, а то і ріжучі болі натщесерце в зоні підребер’я, в області підшлункової залози — ось дзвінок організму, на який слід реагувати негайно. На жаль, в запущеній стадії, якщо при черговому нападі хворого не доставлять вчасно до фахівця, патологія може призвести і до летального результату.

Лікування

Поставити правильний діагноз і визначити стадію захворювання можливо за результатами аналізів крові і сечі. Практично завжди для підтвердження підозри на гастрит призначають фіброгастроскопію, а то й рентген шлунка.

Дані обстеження дозволяють визначити стадію хвороби, а саме наскільки сильно пошкоджена слизова оболонка шлунка. Розрізняють гастрит:

 1. Атрофічний;
 2. Гіпертрофічний;
 3. Ерозивний.

Ефективне лікування гастриту з підвищеною кислотністю можливо тільки при повній взаємодії лікаря і пацієнта. Тому що почати слід з найсуворішої дієти. Необхідно також повністю виключити алкоголь і куріння.

Дізнайтесь більше:

Етапи лікування

Перше, що робить гастроентеролог — знімає больові симптоми, а тому призначає знеболюючі препарати: спазмолітики, холіноблокатори. Одночасно необхідно знизити кислотність, для цього використовують антациди, які, як правило, володіють ще й антисептичною дією. Знизити кислотність шлунка на тривалий час дозволяють ліки, що блокують протонної помпи, що знижують секрецію залоз. Таким чином ведеться боротьба з ще однією можливою причиною розвитку гастриту — бактерією хелікобактер пілорі.

Взагалі при підвищеній кислотності призначають «в’яжучі» препарати, які, огортаючи, захищають слизову шлунка.

Що стосується дієти, то пацієнт твердо знає, що:

 • Виключається все кисле, гостре, жирне;
 • Їсти потрібно часто, але по чуть-чуть;
 • На стадії загострення хворий переходить на рисові відвари, овочеві бульйони і каші на воді.

Процес відновлення буде тривалим. Вводити в раціон хворому нежирні м’ясні страви та інші продукти дозволяється поступово. Але слід пам’ятати, що дієта — це норма при гастриті. Якщо харчування збалансоване, то наступний напад може не настати багато років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут