додому Краса і здоров'я

Лікування себореї на голові

Себорея проявляється посиленим виділенням на голові секрету сальних залоз.

Причин цього стану може бути безліч: розвиток грибка, гормональні порушення, тривалий прийом гормональних препаратів, психічні розлади. Крім медикаментів треба допомагати організму грамотним харчуванням і певним режимом дня.

себорея голови

Універсальний варіант: комплексне лікування

Існує 3 різновиди себореї голови:

  1. жирна (посилене саловиділення);
  2. суха (з’являється багато лупи);
  3. змішана (дуже жирна шкіра і багато лупи)

Визначити причини даного захворювання не завжди можливо навіть для сучасної медицини. Саме тому лікарі часто застосовують комплексний підхід. Він складається з декількох етапів лікування, кожен з яких впливає на можливі умови прояву хвороби. Послідовність цих етапів порушувати не рекомендується. При правильному підході від хвороби можна позбутися за 1 місяць. При порушенні правил лікування вона переходить в хронічну форму і доставляє пацієнтові багато клопоту.

Дізнайтесь більше:

Всі етапи лікування себореї на голові

Етап 1

Лікування починають з усунення запальних процесів в організмі і на шкірі голови. Враховують наявність карієсу, тонзиліту, запалень внутрішніх органів. Для їх купірування призначаються протизапальні засоби на основі глюкокортикоїдів. Одночасно з цим в шкіру голови втирають мазі такого ж складу. До таблеткам відноситься, наприклад, препарат Кортизон. Застосування ліків даної групи передбачає прийом таблеток всередину і обробку шкіри голови 3 рази / день протягом тижня.

Етап 2

На наступному етапі лікування себореї волосистої частини голови триває прийомом протигрибкових засобів та застосуванням таких же мазей. Всередину п’ють таблетки Кетоконазолу, а голову миють спеціальним шампунем, наприклад, Фридерм. У народі прийнято обробляти шкіру голови березовим дьогтем, розчином соди або борної кислоти. Вони зменшують утворення лупи, але не впливають на грибок, коли причиною захворювання є саме він.

Етап 3

Третій етап лікування себореї заснований на обробці шкіри голови невеликими дозами УФ-променів. Такий спосіб заснований на тому, що симптоми хвороби більше проявляються взимку, а не влітку. Порцію ультрафіолету розраховує лікар, але хворому і самому корисно влітку бути на сонці щодня (дотримуючись правило: вранці і ввечері з перервою на день — найспекотнішу частину доби).

Допоможіть організму правильним режимом дня і харчування

Одночасно з початком лікування слід дотримуватися спеціальної дієти. З харчування виключають жирну, гостру їжу, а також копченості, соління, смажені страви. В необмеженій кількості рекомендуються овочеві супи, кисломолочні продукти, яйця, каші. Краще вживати рослинну олію, ніж жир тваринного походження. Важливо навантажувати організм спортом, як мінімум — робити регулярно зарядку, щодня гуляти на вулиці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут