додому Вагітність і діти

Гепатоз вагітних (відео)

1650

Холестатичний гепатоз вагітних (ХГВ) вражає печінку жінки. Дане захворювання зумовлено підвищеною чутливістю клітин печінки до статевих гормонів і генетичним зривом в роботі певних ферментів. Проявляється ХГВ у вигляді порушення обмінних процесів холестерину і жовчних кислот в клітинах печінки. Всі ці ускладнення призводять до того, що процеси жовчоутворення і відтоку жовчі у вагітної припиняють правильно функціонувати, адже період фізіологічної вагітності дуже сприятливий для згущення жовчі.

Як правило, дане захворювання має спадковий характер. Проявляється найчастіше у вагітних жінок, коли організм найбільш схильний до різного виду порушень.

Діагностувати гепатоз вагітних буває важко, адже зробити пальпацію печінки практично неможливо.

vahitnist_dity-hepatoz_resized

Як зрозуміти, що у жінки гепатоз вагітних?

Основною ознакою даного захворювання є свербіж шкіри. Далі щодо зменшення ступеня поширеності: тяжкість і больові відчуття в печінці, зниження і повна втрата апетиту, потемніння сечі, відсутність кольору у калу, жовтяниця, нудота і постійна втома. Коли обмінні процеси порушені не дуже сильно і чутливість клітин печінки до статевих гормонів прогресує повільно, то після пологів даний стан може повністю пройти. Але обов’язково повториться з наступною вагітністю.

Через те, що під час очікування малюка заборонено робити ряд діагностичних аналізів, розпізнати ХГВ буває досить важко. Зростаюча матка зрушує всі внутрішні органи, тому зробити пальпацію печінки практично неможливо. Коли жінка чекає дитину, відхилення від нормальних показників аналізів крові вважається цілком допустимими, тому дізнатися про хворобу печінки за допомогою даного способу також не представляється можливим.

Загальноклінічні методи дослідження:

  • розгорнутий аналіз крові з визначенням ступеня згортання;
  • загальний аналіз сечі;
  • жовчні пігменти сечі;
  • гемостазіограма;
  • вірусні маркери (HbsAg, антитіла до вірусу гепатитів A, B, C);
  • консультації фахівців (гепатолога і інфекціоніста).

Функціональні методи дослідження:

  • УЗД печінки, жовчного міхура, фетоплацентарного комплексу;
  • УЗДГ в системі «мати-плацента-плід»;
  • фетальний моніторинг;
  • кон’юнктивальна біомікроскопія.

Розрізняють 3 стадії холестатичного гепатозу вагітних: легкий, середньотяжкий і тяжкий ступінь.

У більшості випадків гепатоз вагітних починають підозрювати у жінки на 31 тижні вагітності.

Дане захворювання має ряд ознак: жовтяниця, темна сеча, втому і болі в області печінки

Чим небезпечний гепатоз вагітних для плода і жінки?

Для дитини в даному випадку дуже високий ризик розвитку гіпоксії, як наслідок – внутрішньоутробна затримка в розвитку. Іноді гепатоз вагітних призводить до передчасних пологів або кровотечі в родовий період.

Коли вагітна сильно скаржиться на болі в печінці, втрату апетиту і швидку стомлюваність, їй можуть призначити гепатропні препарати і комплекси вітамінів. Якщо лікар вважає за доцільне, то рекомендується провести очищення крові. Подальші рекомендації вам може дати тільки фахівець при особистій консультації і після отримання всіх результатів аналізів.

Гепатоз вагітних відео:

[youtube]BCLWJqoV2jc[/youtube]

Додати коментар