додому Вагітність і діти

Чи можна народжувати з гепатитом С (відео)?

2152

У період проходження медичного огляду майбутня мама здає ряд аналізів, в тому числі і кров на наявність гепатиту С. За останніми даними це захворювання в хронічній або гострій формі виявляється у кожної тридцятої майбутньої мами. Виникає питання: чи можна при наявності гепатиту зберегти вагітність і виносити здорового малюка?

Народжувати з гепатитом С можна, і ніякої великої небезпеки для жінки в цьому немає, але от чи буде здоровим дитина, ніхто стверджувати не береться.

vahitnist_dity-hepatyt_resized

Що таке гепатит С?

Вірусний гепатит С – це інфекційне захворювання, при якому пошкоджуються і руйнуються клітини печінки. Може проходити як в гострій, так і в хронічній стадії. Зазвичай наявність цього захворювання ніяк не відчувається в ході вагітності. Майбутня мама відчуває себе як зазвичай, а плід розвивається відповідно до встановлених норм. У жінок, у яких був виявлений гепатит С, до другого і третього триместру спостерігається значне зниження рівня аланінамінотрансферази і навіть його нормалізація. Це дозволяє говорити про благотворний вплив вагітності на перебіг хвороби. Але лікарі до цих пір сперечаються і не можуть дати однозначної відповіді на питання, чи можна народжувати з гепатитом С. Вже було проведено безліч досліджень. Більшість з них однозначно вказують на те, що наявність захворювання не викликає небезпеки ні для матері, ні для дитини.

Лікування

Інше не менш важливе питання – чи потрібно лікувати гепатит С у вагітної жінки? На думку лікарів, стандартні противірусні препарати застосовувати не слід, так як вони принесуть більшої шкоди маляті, ніж наявному вірусу в організмі матері, і в більшості випадків не рекомендують їх майбутній мамі. Іноді все-таки застосовується медикаментозна терапія, але призначаються більш легкі засоби в зменшених дозуваннях. Такі ліки направлені на зниження ознак холестазу. Тобто, як правило, лікування гепатиту С при вагітності протипоказано, проводяться лише профілактичні заходи, які допомагають запобігти подальшому розвитку хвороби.

Як народжувати з гепатитом С?

Який же спосіб пологів прийнятний для жінки, хворої на гепатит С? За результатами досліджень медики встановили, що при проходженні дитини по родових шляхах може відбутися його інфікування. Тому питання, народжувати природним шляхом або за допомогою кесарева розтину, вирішується індивідуально, виходячи зі стану вагітної жінки і показників аналізів.

В результаті всього вищесказаного можна зробити висновок, що народжувати з гепатитом С можна, і ніякої великої небезпеки для жінки в цьому немає. Але от чи буде здоровим дитина, ніхто стверджувати не береться. За статистикою приблизно 4 малюка з 100 виявляються інфікованими, але при цьому більшість з них не мають жодних симптомів хвороби.

Якщо малюк народився здоровим, мама може сміливо доглядати за ним, але дотримуватися при цьому запобіжні заходи.

Необхідно ретельно уникати контакту малюка з її кров’ю. Для годування груддю також немає протипоказань, за умови відсутності тріщин і кровотеч із сосків. Постійне спостереження лікарів допоможе уникнути або своєчасно виявити можливі проблеми.

Відео по темі: Як не захворіти гепатитом С?

[youtube]8awWJ8xwkyA[/youtube]

Додати коментар