додому Краса і здоров'я

Червоні плями на грудях

6911

Про порушенні нормальної роботи багатьох внутрішніх систем організм сигналізує висипаннями на шкірі. Якщо на грудях з’явилася червона пляма, причин тому може бути декілька. І варто відзначити, що більшість з них – нешкідливі і не є приводом для занепокоєння.

krasa_zdorovia-hrudy

Алергія

Червоні плями на грудях можуть бути реакцією організму на алерген, що міститься в:

  • їжі;
  • медикаментах;
  • косметичних засобах.

Проаналізуйте, не з’їли ви напередодні чогось незвичайного. Похід в ресторан з екзотичною кухнею нерідко на наступний день нагадує про пікантні страви кропив’янкою.

Якщо на грудях з’явилася пляма після призначення лікарем якихось ліків, слід обов’язково повідомити йому про таку реакцію. Також на користь версії про алергію говорить зміна гелю для душу, мила, крему або іншого засобу, з яким контактувала шкіра.

Одяг

Висипання на тілі нерідко спровоковані носінням синтетичного або вовняного одягу, який при контакті з шкірою викликає роздратування.

Червоні плями під грудьми можуть говорити про погану якість тканини, з якої пошитий бюстгальтер. Якщо білизна кольорова, не виключено, що роздратування викликано використаним барвника, при цьому одяг ще й линяє під час прання.

Грибок

Якщо червоні плями на грудях сверблять, мають коричневий відтінок і чіткі межі, а також з’являються і на руках, шиї, під пахвами, то виправдано запідозрити грибкове ураження верхнього шару епідермісу. Це захворювання називають висівкоподібним або кольоровим лишаєм, і крім незначного свербіння, воно супроводжується підвищеною пітливістю. Плями на грудях виглядають гіперпігментованими, але загар на цих дільницях не з’являється, тому після сонячних ванн плями здаються світлішими, ніж здорова шкіра.

Що робити?

У разі коли висип на грудях свербить, а самі плями мають неоднорідну поверхню (лущаться, мають пухирці), слід негайно звернутися до лікаря, тому що подібні явища є ознакою шкірної інфекції.

Якщо червоні плями на грудях не турбують, варто проаналізувати свій раціон і догляд за шкірою на наявність алергену і виключити його. Якщо після однієї таблетки антигістамінного препарату висип зник, напевно ви маєте справу з алергією.

Дуже часто червоні плями на грудях, тілі і навіть обличчі з’являються через сильне емоційне перенапруження. Така реакція, як правило, супроводжує людину протягом усього життя. У даному випадку допоможе профілактика стресу.

Додати коментар