додому Дієти і харчування

Доведена користь спецій і прянощів

1394

В журналі Nutrition Today зібрані наукові факти, які доводять користь від вживання в їжу приправ.

Згідно публікації, трави і спеції можуть забезпечувати більш високу якість харчування, допомагати у підтримці здорової ваги, покращувати обмін речовин, послаблювати запальні процеси і знижувати ризик серцево-судинних захворювань.

08-11-14-foto-600x368-1

В одному з обговорюваних досліджень експерименти показали, що завдяки спецій і прянощів поліпшується сприйняття здорової їжі. Випробовувані реагували на маложирні страви, приправлені приправами, так само прихильно, як і жирні продукти, зазвичай оцінюються вище.

Також додавання в раціон трав і спецій дозволяє значно знизити вживання солі без шкоди для смакових відчуттів. В ході експерименту щоденне споживання солі учасниками вдалося знизити на 966 мг.

Виходячи з даних цілого ряду робіт можна укласти про вплив приправ на обмін речовин. Вживання червоного гострого перцю доведено збільшує енерговитрати і тому може сприяти кращому контролю за вагою. “Шкідливі” жири, що надходять з їжею, завдяки спеціям чинять менший впливу на організм. Кориця здатна підвищувати чутливість клітин до інсуліну, а отже, знижувати вміст цукру в крові.

Всього звіт займає 16 сторінок. Крім користі від вживання спецій та прянощів, експерти також обговорюють можливості поширення зібраної достовірної інформації і розроблення можливих рекомендацій щодо поліпшення здоров’я населення за допомогою приправ.