додому Поради

Що робити, якщо ртуть розділилася в градуснику

Помітили, що між ртуттю в градуснику є порожні проміжки? Зараз підкажимо, як виправити це непорозуміння.

Найчастіша причина, чому ртуть розділяється всередині градусника — це падіння. Різкий удар об підлогу призводить до того, що частина ртуті буквально «відривається» від іншої частини і між ними утворюється порожній проміжок.

Першим ділом більшість людей починають гарячково трясти градусник, намагаючись збити відколоті частини назад на місце. Іноді це навіть допомагає. Але частіше результату ніякого, або проміжок між ртуттю навіть збільшується.

09-12-14-foto-600x450-1

Ртуть розділилася: що робити?

Ось простий і ефективний спосіб, як повернути ртуть в градуснику на місце. Увімкніть теплу воду з крана (тільки не гарячу!) і підставте градусник під струмінь води.

УВАГА: температура води повинна бути не більше 40 градусів, інакше є ризик зламати градусник остаточно. Найкраще включити холодну воду і потроху додавати гарячу, тримаючи градусник під струменем води. Як тільки рівень ртуті почне підніматися, зупиніться. Якщо температури недостатня, ще трохи збільшіть температуру води.

Ваше завдання — підняти рівень ртуті в градуснику, щоб розділені частини ртуті об’єдналися. Після цього струсіть градусник (збийте температуру) і нагрійте градусник під водою знову. Все, після цього градусник повинен працювати нормально!

Зверніть увагу, що іноді після поділу ртуті градусник починає прибріхувати. Тому рекомендуємо після цього виміряти температуру і перевірити показання. Якщо помітили, що градусник почав показувати неправильні дані, краще його утилізувати і купити новий.