додому Вагітність і діти

Декретна відпустка у різних країнах

Згідно зі статистикою наша країна не остання у списку країн, що створюють досить сприятливі умови для вагітних і породілль. Оплачена відпустка по вагітності, якою користуються наші жінки, як не дивно, не настільки поширене явище в світі і не завжди надається державою. Щоб з’ясувати, наскільки відрізняється демографічна політика країн, має сенс, для початку, зупинитися на різновидах декретної відпустки.

vahitnist_dity-10.07.2014-07

Як правило, відпустка буває не тільки материнською, тобто надаються матері на період передпологової підготовки і час народження дитини, а й батьківською. Законодавство деяких країн надає відпустку по догляду батькові, зобов’язуючи молодих татусів, певну кількість часу провести, виходжуючи власну дитину, при цьому зобов’язується зберегти за ним робоче місце і виплачувати на час догляду 100% заробітної плати. До таких країн належить:

  • Швеція, новонароджені діти у Швеції залишаються під опікою молодих батьків не менше двох місяців
  • Ісландія, де батьківська відпустка подовжена до трьох місяців, правда, зі скороченням допомоги до 80% від середньорічної заробітної плати
  • Іспанські татусі можуть сидіти з новонародженими протягом 10 тижнів із збереженням 100% заробітної плати
  • Татусі з Португалії, згідно із законами країни, зобов’язані не менше 5 днів провести з новонародженим малюком, при цьому ухилення від покладених на батька зобов’язань загрожує останньому штрафними санкціями.
  • Оплачуваної відпустки по догляду можуть скористатися татусі з Китаю та Великобританії, Фінляндії, Австрії, Бельгії та Франції, правда, у зв’язку з високим рівнем конкуренції на ринку праці, як правило, сильна половина людства даним привілеєм користується не часто.

В системі пільг з нагоди народження дитини:

  1. Батьківська відпустка, час якої може бути розділений не тільки між батьками, а й між найближчими родичами малюка, які беруть безпосередню участь у вихованні та догляді.
  2. Відпустка по догляду за дитиною, яка більшістю країн не передбачена, або може бути надана за власний рахунок на прохання батьків.

Декретна відпустка в Європі

Відповідно до законодавства більшості європейських країн, декретну відпустку в Європі в сукупності з відпусткою по догляду за дитиною, варіюється від 16 до 36 тижнів. З них 12 — 14 тижнів займає оплачуваний відновний період, решту часу в залежності від держави оплачується частково або не оплачується зовсім.

Виховання дітей у Швеції

Приємно виділяється на тлі інших європейських країн найтривалішим терміном оплачуваної декретної відпустки, який складає 480 днів. При цьому відповідальність за доглядом і вихованням дітей у Швеції покладається на обох батьків. З цією метою відпускний час ділиться між мамою і татом новонародженого малюка, і терміни відпустки закріплюються за ними персонально.

Так, відновлювальний період для мами дорівнює 60 дням і не може бути скорочений або відданий батькові новонародженого, відповідно два місяці, покладені татові, не можуть бути передані мамі. Сума виплат після перших шести тижнів скорочується до 80% від середньої заробітної плати, одержуваної батьками. Останні три місяці оплачуються за мінімальними тарифами.

Виховання дітей у Німеччині

Незважаючи на не дуже велику декретну відпустку — шість тижнів до і вісім після пологів, Німеччина, мабуть, єдина країна, що сплачує величезні суми грошей на виховання дітей. Як правило, якщо жінки хочуть зберегти за собою 100% оплату на час декретної відпустки, вони не мають право на підробіток. Навіть після виходу з декретної відпустки молоді мами отримують до 400 євро на місяць на кожну дитину по досягненню неї дворічного віку.

Відносно матеріальної допомоги виховання дітей у Німеччині можна назвати найбільш забезпеченим серед європейських країн, оскільки на кожну дитину батьки отримують так звані «дитячі гроші» від 145 до 179 євро на місяць. Причому користуються допомогою держави діти аж до 21 року, за умови, що не можуть забезпечити себе самостійно. До матеріальної допомоги, що надається державою, відносяться і батьківські гроші — 500 євро, що виплачуються сім’ям новонароджених і неповнолітніх дітей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут