додому Дієти і харчування

Чим замінити солодке

Чим правильніше замінювати солодке під час дієти? Саме зміни в раціоні, без яких не обходиться жодна сучасна програма схуднення, стають найскладнішим для багатьох. І особливо складно відвикнути від солодких делікатесів.

13-02-15-foto-700x517-1

Фахівці рекомендують додавати в меню якомога більше білкової їжі, нібито білок зменшує потребу організму до солодкого. Але якщо ти ставишся до любителів десертів, не уявляєш собі день без шоколаду, цукерок, булочок, то найрозумніше на початковій стадії дієти лише обмежити їх вживання найбільш дієтичними різновидами і лише потім повністю замінити солодке.

Найменш шкідливі кондитерські вироби

Як відомо, велику шкоду стрункої фігури завдає надмірне споживання цукру. Тому на початку дієти перейди на кондитерські вироби, в яких цукру або немає зовсім, або його зміст зведено до мінімуму.

Обов’язково відмовляємося від молочного шоколаду і замінюємо його на гіркий. Деякі сорти виготовляються з практично чистого какао (вміст до 99%). Також варто звернути увагу на мармелад без цукру, зефір і пастилу. Вони не просто вдало замінять калорійні солодощі, але й будуть корисні для організму в боротьбі з холестерином.

Фрукти і сухофрукти

Плоди насичені найменш шкідливим видом цукру — фруктозою, а також повні вітамінів та інших корисних речовин. Але май на увазі, що не всі фрукти можуть замінити солодке і також опиняються під забороною під час дієти і сушки тіла:

  • фініки — найсолодший плід у світі, ягоди дуже калорійні, складаються на 40-80% з натурального цукру;
  • виноград, особливо «киш-миш» і інші сорти з шкіркою темного кольору;
  • банани — крім своєї насиченості цукром, вони ще й ускладнюють розщеплення жирів;
  • авокадо — плід надзвичайно калорійний.

З фруктами розібралися, тепер пару слів про сухофрукти. За своїми смаковими якостями вони дуже нагадують кондитерські вироби, а значить найкраще підходять в якості заміни солодкого. Головне — не зловживати сухофруктами. Як правило, дієта вимагає обмежитися кількома столовими ложками продукту в день.

Ягоди і мед

Звичайні лісові або садові ягоди, в тому числі і найсолодші, не надто калорійні і поживні, тому є їх можна у великих кількостях в порівнянні з сухофруктами. Вони корисні як у свіжому, так і в замороженому вигляді.

Що стосується меду, то його вживання і зовсім передбачено низкою дієт. Їсти його ложками не можна — він хоч і менш калорійний, ніж цукор, але у великих кількостях користі для фігури не принесе. Найкраще додавати мед в каву або чай замість цукру і вершків.

Так виглядає список продуктів, якими найправильніше замінювати солодке під час дієти. Якщо перехід на новий, здоровий раціон здійснюється поступово, то зменшується вірогідність подальшого швидкого повернення втрачених кілограм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут