додому Новини

Біле вино руйнує зубну емаль

385

Любителі білого вина можуть завдати величезної шкоди здоров’ю власних зубів, заявляють європейські стоматологи.

Photo by Celina Albertz on Unsplash

Однак, руйнівний вплив білого вина на зубну емаль, як відзначають лікарі, все ж можна запобігти.

Здатність псувати зубну емаль досі приписувалася тільки червоному вину. Але кислоти, що містяться в білому вині, руйнують зуби набагато активніше, ніж подібні речовини, що входять до складу червоного вина, згідно з результатами дослідження. Ряд експериментів, в ході яких здорові людські зуби піддавали впливу білого вина, показав, що щодня шар емалі зменшувався на 60 мікрон. Справа в тому, що деякі компоненти білого вина агресивно вимивають кальцій і фосфор з емалі.

Слід зазначити, що ні сорт вина, ні рік його випуску не знижували ступеня негативного впливу напою на зуби.

Проте, дослідники відзначають, вживання білого вина з сиром, може захистити зуби, зберігаючи емаль. Зокрема, корисні сири» благородних ” сортів, які містять у високій концентрації кальцій. А ось полуницю або фруктовий сік, вживати з білим вином не рекомендується – вони посилюють руйнівні дії кислоти.

Чистити зуби стоматологи рекомендують лише через 30 хвилин після того, як був випитий останній ковток вина, щоб таким чином не стерти пошкоджену напоєм емаль. Необхідно почекати, поки слина Змиє винні кислоти.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут