додому Дієти і харчування

Дефіцит B12: один сигнал в очах попередить про низький рівень вітаміну в організмі

Посмикування очей може бути ознакою нестачі вітаміну B12 в організмі. Це з тим, що у деяких випадках дефіцит цієї речовини призводить до порушення нервової системи. Неврологи відзначають, що неприємне посмикування проявляється при нестачі B12 рідко, і цей симптом лікується

Фото canva.com/valiantsin-suprunovich

У багатьох випадках очі можуть смикатися при стресі, втомі або систематичному недосипанні. Але іноді спазми повік, через які відбувається неконтрольоване миготіння очей, виникають через дефіцит вітаміну B12.

У журналі Neurology India дослідники зазначають: «Блефароспазм може бути рідкісним проявом дефіциту B12, який оборотний при терапії». Блефароспазм – це мимовільне скорочення кругового м’яза ока, що призводить до стійкого спазматичного змикання повік. Неприємне посмикування може виникати в будь-якій області, що оточує око.

Дослідники підкреслюють, що рівні вітаміну B12 і гомоцистеїну слід перевіряти у пацієнтів з блефароспазмом, які не мають очевидної причини цієї очної недуги.

Найчастіше дефіцит B12 проявляється через симптоми в руках та ногах людини, які також пов’язані з ушкодженням нервів. Можуть виникнути поколювання в кінцівках та відчуття печіння. Інші симптоми, пов’язані з нестачею вітаміну B12, включають втому, блідість шкіри, втрату ваги, голки та болючість язика.

Вітамін B12 відіграє важливу роль у різних процесах в організмі. Він необхідний синтезу ДНК, бере участь у кровотворенні, обміні речовин, підтримує нормальну функцію нервової системи.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут