додому Вагітність і діти

Відхаркувальні засоби для дітей

2540

Будь-яке дитяче захворювання, пов’язане із запаленням верхніх дихальних шляхів, супроводжується набряком слизової оболонки. Наслідком набряку є кашель, який ділиться на сухий і вологий. На самому початку захворювання головною метою є придушення і пом’якшення сухого надсадного кашлю. Після застосування відповідного методу лікування кашлю зазвичай з’являється мокрота. Тепер всі зусилля повинні бути спрямовані на її виведення з організму за допомогою відхаркувальних засобів.

Відхаркувальні засоби для дітей

Багато батьків вважають, що лікувати вологий кашель з виділенням мокроти потрібно тільки народними лікарськими засобами. На думку лікарів-педіатрів, не слід переоцінювати можливості ліків природного походження. Їх дія нетривала, до того ж необхідно приймати лише малі дози, оскільки у великих кількостях вони викликають нудоту і іноді навіть блювоту. Нерідко народні засоби сприяють виділенню зайвої кількості мокротиння, і дитина не здатна самостійно вивести її з організму. Це може призвести до порушення дренажної функції бронхів. Тому батькам потрібно з обережністю вибирати відхаркувальні засоби для дітей. Якщо через три дні лікування дитини народними засобами її кашель не став вологим, необхідно починати прийом синтетичних муколітичних препаратів.

У більшості випадків такі препарати призначені для безпосереднього розрідження мокроти. Якщо кашель супроводжується важкою відокремлюючою мокротою, муколітичні препарати просто необхідні. Але їх не слід приймати одночасно з протикашльовими засобами. Необхідні медикаменти випише лікар-педіатр, виходячи з поточних ознак захворювання і загального стану здоров’я дитини.

Народні відхаркувальні засоби для лікування дитячого кашлю поділяються на дві групи – приготовані на основі продуктів харчування та на основі лікарських трав. Діти будь-якого віку краще сприймають засоби першої групи.

Батьки можуть приготувати молочний відвар вівса. Рецепт: стакан вівсяних зерен залити 2 склянками молока. На повільному вогні, регулярно помішуючи, варити вівсяні зерна, поки вони не розм’якнуть. При випаровуванні молока можна долити ще трохи. У готовий відвар додати 1 ст. ложку натурального бджолиного меду. Пити відвар у теплому вигляді маленькими ковтками 4 рази на день.

Інший відхаркувальний засіб – харчова сода. За відгуками багатьох батьків, вона краще за інших виводить мокроту, до того ж практично ніколи не викликає алергічних реакцій. Для прийому всередину чайну ложку харчової соди потрібно розвести у склянці теплого молока, а для полоскання горла – в склянці теплої води. Сода підходить і для інгаляцій (але тільки не під час кипіння води).

Відхаркувальні засоби для дітей, приготовані на основі лікарських трав і трав’яних зборів, часто використовують деякі батьки. Хороший ефект дає суміш листя мати-й-мачухи і квіток ромашки аптечної. Рецепт: суміш заварити окропом, остудити і процідити; давати дітям пити по 0,5 склянки 3 рази на день.

При використанні народних відхаркувальних засобів для лікування дітей слід обов’язково враховувати наявні протипоказання.

попередня статтяПлетіння косички водоспад – відео
наступна статтяЯк клеїти флізелінові шпалери