додому Дім і затишок

Як клеїти флізелінові шпалери

1532

Шпалери на флізеліновій основі – унікальний обробний матеріал. Вони економні, оскільки ширина рулону складає більше метра, значить, утворюється менше стиків і менше відходів, якщо доводиться поєднувати малюнки. Вони добре маскують нерівності і недоліки стін, при цьому стійки до стирання і світлостійкі. А головне – бамбукові шпалери можна перефарбовувати до 10 разів! Та й клеїти їх не складніше, а часом і простіше від звичайних паперових.

Як клеїти флізелінові шпалери

1. Для початку розрахуйте правильну кількість шпалер, необхідну для обклеювання приміщення. Для цього виміряйте ширину і висоту кімнати по кожній стіні. Коли будете рахувати кількість рулонів, додайте до довжини полотна про запас кілька сантиметрів. Для більшої надійності можете накреслити попередній план на папері. До речі, при виборі шпалер звертайте увагу на номер партії, у всіх обраних рулонів він повинен бути однаковим, інакше ризикуєте придбати рулони з різними відтінками.

2. Підготовка кімнати – важливий етап перед наклеюванням шпалер флізелінових. Зі стін потрібно зняти старі покриття. Щоб позбутися старих шпалер, можна намочити стіну за допомогою ганчірок і води. Після того як шпалери розм’якнуть, зніміть їх за допомогою шпателя. Стіни необхідно вирівняти, якщо потрібно – прошпатлювати. Після чого зробити ґрунтовку спеціальним клеєм або ґрунтовкою глибокого проникнення. Пам’ятайте, що стіни для обклеювання флізеліновимі шпалерами повинні бути сухими. У кімнаті забезпечте відсутність протягів і перепадів температур.

Як клеїти флізелінові шпалери

3. Досвідчені будівельники радять перед наклеюванням шпалер розмітити стіни. Бамбукові шпалери мають хорошу кромку і клеяться встик. Розмічати кімнату краще з кута, оскільки в цих місцях полотна будуть клеїтися внахлест. При ширині рулону 1,06 метрів відкладіть в обидві сторони кута по метру. За допомогою олівця і будівельного рівня накресліть вертикальну лінію в свій ріст. Рулеткою відміряйте від цієї лінії по 1,06 метрів. Таким способом потрібно розкреслити всі стіни.

4. На підлозі розстеліть поліетиленову плівку. На ній буде зручно розгортати рулони шпалер малюнком вниз. Якщо малюнка на шпалерах немає і не треба поєднувати його, відміряйте висоту тієї частини кімнати, в якій будете клеїти полотно, і додайте до цієї цифри 7-10 сантиметрів. Загніть рулон так, щоб кромки збігалися, і відріжте канцелярським ножем. Таким шляхом слід заготовити полотна на всю кімнату. Готові відрізи можна згорнути в легкий рулони для зручності.

5. Клей для наклеювання флізелінових шпалер використовується спеціальний. Розмішайте його ретельно, уникаючи утворення грудок, дайте настоятися. Валик змочуємо клеєм і мажемо ним стінку під наклеювання. Полотно змащувати клеєм не можна!

29-11-14-foto-600x360-2

6. Полотно флізелінових шпалер клеїться зверху вниз. Для цього край полотна прикладаємо до стіни і спускаємо вниз, при цьому розгладжуємо від середини до країв спеціальним пластмасовим шпателем або щіткою. Робимо це акуратно, але ретельно, щоб не залишалося бульбашок і складок.

7. Після того як наклеєно два і більше полотен шпалер, необхідно пройтися валиком по швах. Шматки шпалер, що залишилися внизу, обрізати канцелярським ножем. Робіть це тоді, коли шпалери висохнуть. Зверху можна приховати зайве бордюром.

Якщо ви плануєте відразу після обклеювання шпалерами кімнати пофарбувати їх, то краще всього вибирати фарби на водяній основі, стійкі до вологого прибирання. Варто підбирати фарби з ефектом шовку, щоб виділити рельєфність шпалер. Робити це потрібно лише після повного висихання шпалер, приблизно через добу після наклеювання.

[youtube]06zitQbZu2o[/youtube]