додому Сім'я і відносини

7 підказок для виявлення емоційно незрілих людей

Емоційна незрілість партнера — проблема, з якою стикаються тисячі дорослих людей. Емоційно незрілі люди часто стають джерелом сімейних конфліктів. Вони не здатні взяти на себе відповідальність, володіють емоціями дитини, не вміють планувати і бачити перспективу свого розвитку.

 

Емоційна зрілість розглядається психологами як здатність особистості контролювати свої емоції і нести відповідальність за життя і за життя інших людей. Емоційно зрілі люди чітко бачать своє життя, адекватно реагують на труднощі і вміють справлятися з ними. Такі люди вміють впоратися зі своїми емоціями, тобто вони можуть відчувати гнів, роздратування, розчарування, смуток, ревнощі та інші сильні почуття, але не застрявати в них, а швидко відпускати. Емоційно незрілі люди ж є їх повною протилежністю.

В якості основної причини емоційної незрілості багато психологів розглядають виховання в дисфункціональній родині. В таких сім’ях люди бояться відкрито висловлювати свої емоції, не довіряють один одному, заперечують існування проблем, часто конфліктують, звинувачуючи, ображаючи, критикуючи і засуджуючи один одного, а також не враховують бажання і потреби кожного її члена. Дисфункціональним сім’ям властива або надмірна опіка, або повна відсутність турботи один про одного.

Емоційно незріла особистість або володіє емоціями, як у дитини, або вони в неї зовсім відсутні. При цьому у емоційної незрілості немає вікових обмежень: людина може володіти цією негативною характеристикою і в 20, і в 30, і в 40, і в 60 років. Тим, хто вирішив створити сім’ю з емоційно незрілим партнером не слід сподіватися на те, що той рано чи пізно зміниться і подорослішає. Більшість емоційно незрілих людей зберігають цю особистісну особливість до кінця своїх днів. Нижче представлені 7 підказок, за допомогою яких можна виявити емоційно незрілих людей.

7 подсказок для выявления эмоционально незрелых людейВони не мають емпатію

Емоційно незрілі особистості не вміють співпереживати людям. Їм складно поставити себе на місце інших людей, зрозуміти, що вони відчувають, які емоції відчувають. Емоційно незрілих людей цікавлять лише свої почуття.

У емоційно незрілих людей частіше відсутня здатність співпереживати не тільки на рівні міжособистісних відносин, але і на глобальному рівні. Наприклад, їм не шкода дітей, які помирають від раку, голодуючих бідняків, що опинилися в результаті стихійного лиха без даху над головою людей. Вони використовують для пояснення цих феноменів прості стереотипні поняття, наприклад, бідні — бо не працюють, хворі — тому що не стежать за здоров’ям, залишилися без даху над головою — тому що погана місцевість і будинок не застрахували. У таких людей не з’явиться бажання допомогти, оскільки їх зовсім не хвилюють біди інших.

Вони ніколи не відповідають за свої вчинки

Емоційно незрілі люди завжди за свої невдачі перекладають провину на інших людей і чи зовнішні обставини: «отримав погану оцінку не тому, що не вивчив, а тому що вчитель злий», «не вступив в університет не тому, що погано готувався і не склав іспити, а тому що кругом хабарники, які зараховують тільки за гроші», «звільнили з роботи не тому, що запізнювався і не виконував трудові обов’язки, а тому, що начальник поганий» і т. п. Безвідповідальність — одна з головних ознак відсутності емоційної зрілості.

Емоційно незрілі люди також бачать відсутність яких-небудь благ у себе не тому, що не заробили, а тому що хтось інший у них це відняв: «немає грошей, тому що кругом злодії, а не тому, що не працює», «немає любові, тому що нормальних давно розібрали, а не тому, що характер важкий», «немає житла, тому що не дали/не подарували/не передали у спадок, а не тому, що не заробив на своє».

Такі люди не здатні усвідомити, що саме вони відповідальні за те, що відбувається в їх житті. Вони не здатні передбачити наслідки своїх вчинків.

Емоційно незрілі люди часто мають шкідливі звички, як вживання алкоголю, наркотиків, куріння, безладні статеві зв’язки. І їх наявність вони також виправдовують зовнішніми обставинами.

7 подсказок для выявления эмоционально незрелых людей

Вони не прислухаються до думки інших

З емоційно незрілими особистостями складно спілкуватися, оскільки вони не здатні чути те, про що говорять і думають інші люди. Їм марно щось пояснювати і доводити, що у таких людей, як кажуть, «існує тільки дві думки — моя і помилкова».
Не варто навіть намагатися переконати незрілу людину, що її думка помилкова. Навіть під гнітом незаперечних доказів вони будуть стояти на своєму.

Вони прагнуть стати сильніше шляхом придушення інших людей

Емоційно незрілі люди не впевнені в собі. Тому вони постійно відчуваю потребу в самоствердженні. І робити це вони воліють шляхом використання інших людей.

Емоційно незрілі люди часто намагаються зачепити почуття інших людей, зробити їм якомога болючіше. Це дозволяє їм почувати себе краще. Такі люди люблять навішувати ярлики, ставити інших у принизливе становище, залякувати або показувати нехтування своєю поведінкою. Вони знаходять слабких людей, і внаслідок їх приниження відчувають свою перевагу.

При цьому якщо хтось раптом вирішить «поставити на місце» емоційно незрілу людину, то навколишні почують багато криків про жорстокість і несправедливість стосовно нього. Це пов’язано з тим, що такі люди просто вимагають, щоб їх приймали такими, які вони є, а самі зробити такий крок не готові.

Вони домагаються капризами

Якщо хтось відмовив емоційно незрілій людині або просто не погодився з її думкою, то у відповідь він може отримати грандіозну дитячу істерику. Він буде кричати, плакати, розмахувати руками і т. п. Людям, змушеним жити під одним дахом з незрілою емоційно особистістю, часто доводиться поступатися, щоб припинити цю істерику.

Емоційно незрілі люди ніколи не йдуть на компроміс. Вони будуть тиснути і влаштовувати істерики до тих пір, поки не доб’ються свого. Партнеру, який перебуває у відносинах з такою людиною, постійно доведеться здаватися і жертвувати власними інтересами на догоду примх емоційно незрілої людини.

Емоційно незрілим людям складно підтримувати відносини з іншими людьми, тому що вони легко можуть перетворити свого друга на ворога.

7 подсказок для выявления эмоционально незрелых людей

Вони не піклуються про почуття близьких людей, якщо ті їм заважають

Для емоційно незрілих особистостей рідні і близькі — інструмент для досягнення особистих цілей. Вони без докорів сумління маніпулюють ними будь-якими, навіть найбільш мерзенними способами. При цьому їм все одно, що відчувають їхні близькі, оскільки єдина особа, почуття якої їх цікавить, це вони самі. Їх не хвилюють проблеми оточення, чому вони зляться, сумують, плачуть або відчувають тривогу.

Більш того, емоційно незрілих особистостей дратують і сердять розмови з близькими людьми та обговорення їх емоцій. Їм все одно, що їх близьким не вистачає спілкування та підтримки.
Вони відіграють роль жертви

Емоційно незрілі люди люблять грати роль жертви, коли їм це особливо вигідно. Беручи на себе цю роль, вони сильно спотворюють реальність, ігноруючи певні події, або виривають слова з контексту. Для них це ще один спосіб маніпуляції.
Такі люди часто вибирають собі партнерів, які згодом будуть відчувати залежність від цих відносин, тому будуть всіма силами намагатися триматися за них. Емоційно незрілим людям це дає можливість розігрувати драми, закріплюючи своє становище жертви, яке дозволяє їм домагатися бажаного.

7 подсказок для выявления эмоционально незрелых людей

Емоційно незрілі люди впевнені, що світ обертається навколо них. Тому перш ніж починати будувати з такими людьми відносини або створювати сім’ї, вартує тисячу разів подумати, чи варта гра свічок. Такі люди будуть використовувати доброт своїх партнерів у своїх цілях, щоб отримати бажане. І ймовірність того, що вони подорослішають — вкрай низька.
Якщо все ж таки з якихось причин людина змушена жити разом з незрілою емоційно особистістю, їй необхідно навчитися припиняти вередування й істерики, повністю ігноруючи їх. У таких відносинах партнеру доведеться взяти на себе обов’язок дорослого, який займеться вихованням емоційно незрілої людини.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут