додому Дієти і харчування

6 засобів для схуднення, які насправді дуже шкідливі для здоров’я

261

Набрати зайві кілограми легко, а ось як позбутися від них? Іноді щоб швидко домогтися результату-отримати фігуру своєї мрії-люди прагнуть знайти “чарівні таблетки”. Але чи так вони нешкідливі?

Наш експерт: Катерина Діденко, блогер, аптечний Ревізорро. Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Пігулки для схуднення-добро чи зло?

Часто препарати, які користуються попитом у тих, хто хоче швидко і не напружуючись вирішити проблему з надмірною вагою, відпускаються тільки за рецептом і можуть бути призначені лише лікарем-дієтологом за особливими показаннями. Наприклад, для лікування ожиріння.

Для схуднення фахівець їх випише в тому випадку, коли індекс маси тіла (ІМТ) більше 30, і навіть дотримання режиму харчування і регулярні тренування протягом півроку не дали результату. У цього правила немає винятків: інакше лікарські засоби принесуть не користь, а шкоду здоров’ю — часом, непоправний. Сигналом до того, що препарат не призначений для боротьби з кілограмами, має послужити відсутність напису «ожиріння» в переліку показань до застосування.

Крім коштів, які можна придбати в аптеці, є цілий список «чудодійних» таблеток, в рекламі яких говориться, що вони допоможуть скинути 10-20 кг за місяць без дієт і спортзалу. Такі еліксири стрункості неважко знайти в Інтернеті. Нюанс: вони не дозволені до продажу в Росії, поширюються через сумнівні інтернет-магазини і часто не мають показань як засобу для зниження ваги.

Капсули с… гельмінт

Цей екстремальний метод схуднути був популярний на пострадянському просторі. Нерідко отримані результати змушували його прихильників забувати про те, що разом із зайвими кілограмами паразити висмоктують і життєві соки. Ефект дійсно досягався швидко: ціна успіху — знижує імунітет анемія, нестача вітамінів, проблеми з шлунково-кишкового тракту, нервозність, безсоння. До речі, позбутися від таких «лікарів» самостійно теж не вийде: іноді зробити це можна тільки шляхом хірургічного втручання.

Діуретик

Треба виглядати надзвичайно на важливому заході, а натягнути плаття Не вдається? Вихід є, кажуть диванні Експерти на численних форумах в мережі. Варто прийняти напередодні сечогінний препарат — і вуаля: кількох прикрих кілограмів ніби не бувало-наряд сидить відмінно. Те, що такий спосіб веде до виведення з організму калію і різкого падіння тиску, запаморочення, головних болів і не тільки, чомусь до уваги не береться. Але навіть якщо людина готова піти на жертви, не варто забувати: після припинення прийому діуретиків виведена рідина відновиться.

Тайські таблетки

Зірки теж хочуть бути стрункими, і в гонитві за красою, як прості смертні, готові вірити в чарівну силу екзотичних зілля. Мало того-рекомендувати «перевірений на собі спосіб» в мережі, запевняючи, що всього за місяць можна легко скинути десяток-другий кілограмів. Під час такої рекламної кампанії вони не говорять про те, що виробник (ДО РЕЧІ, хто він і де знаходиться?) не несе відповідальності за наслідки, а самі препарати не зареєстровані в нашій країні і, за даними незалежних експертів, містять наркотичні речовини. Наслідки-залежність, збої в роботі травної та нервової систем.

Жироспалювачі

“Доросла дівчина, а як дитина, тягнеш в рот всяку гидоту», — журив професор Преображенський з булгаковського «Собачого серця» свою помічницю по господарству. Те ж варто було б сказати тим, хто за допомогою таких препаратів намагається скинути вагу. За запевненням розповсюджувачів, вони допомагають вирішити проблему в рази ефективніше, ніж інші засоби. Нюанс: як правило, у нас вони продаються нелегально (деякі не зареєстровані навіть як БАДи), а їх вживання може привести до летального результату. Побічні ефекти-негативний вплив на репродуктивну і серцево-судинну системи, ураження кісткового мозку, гіпертермія і некрози тканин, алергічні реакції, нудота, патології шлунково-кишкового тракту. При систематичному прийомі деяких з них підвищується ризик розвитку серцевих катастроф.

Регулятори апетиту

Аноректики-засоби, що пригнічують апетит і посилюють відчуття насичення. Приймати їх також можна тільки за призначенням лікаря — після обстеження і в рамках терапії ожиріння у пацієнтів, чий показник індексу маси тіла перевищує 27-30 кг/м2, несприйнятливих до дієти і фізичних навантажень протягом шести місяців. Але і в цьому випадку не можна забувати, що регулятори апетиту невипадково відпускаються лише за рецептом: вони мають солідний список побічних ефектів, в числі яких проблеми зі сном, запаморочення, дратівливість, нервове виснаження.

Антидепресанти

Деякі хороші люди, які вважають, що їх занадто багато, впевнені: легкі антидепресанти допомагають швидше усунути основні причини переїдання і мають менше побічних явищ. Однак більшість таких препаратів-Рецептурні і показані виключно для лікування депресій і нервової булімії (нападів обжерливості), але протипоказані для боротьби з ожирінням.

“Чарівна пігулка” або ЗСЖ?

Таким чином, зілля, прийнявши яке можна миттєво знайти ідеальну вагу, ще не винайшли. Засоби, що рекламуються в мережі, мають великий перелік побічних ефектів. Не варто сподіватися, що вони можуть і не проявитися, адже ризик досить високий: на кону здоров’я. Схуднути і зміцнити його можна, споживаючи трохи менше калорій, ніж витрачається. При цьому важливо, щоб харчування було збалансовано за принципом дефіциту калорій, а в розпорядок дня включені фізичні навантаження — ось найнадійніший і перевірений часом спосіб знайти потрібну форму.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут