додому Краса і здоров'я

6 звичок, які можуть зруйнувати здоров’я щитовидної залози

369

Від стану щитовидки залежить наше здоров’я і самопочуття!

Щитовидна залоза – ця маленька «метелик», розташована в області шиї – контролює практично всі важливі процеси в нашому тілі. І від того, наскільки добре вона справляється зі своїми функціями, залежить, наскільки бадьорими, енергійними і здоровими ми будемо. На жаль, розладнати роботу щитовидки можна досить просто – в тому числі і за допомогою самих нешкідливих звичок. Перевірте, наскільки ви уважні до своєї щитовидної залози – і ніколи не робіть цих помилок.проблем не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Не боротися зі стресом

Стресовий гормон кортизол-справжній ворог нашого здоров’я. Особливо небезпечний він в тому випадку, якщо ми відчуваємо регулярний або затяжний стрес: в цьому випадку можуть розвинутися панічні атаки і погіршення пам’яті. Більше того, є дослідження, які пов’язують постійний вплив стресу з підвищеним ризиком розвитку діабету. Тому дуже важливо навчитися тримати його під контролем і знайти свої способи розслабитися.

Відмовлятися від жирів

Корисні мононенасичені жири необхідні нашому організму і обов’язково повинні бути присутніми в повсякденному раціоні. В іншому випадку щитовидна залоза (а також наш мозок) не зможуть отримувати достатньо «палива» для роботи і їх здоров’я опиниться під загрозою. Жирна риба, горіхи, авокадо, оливкова олія, яйця, молочні продукти – все це повинно бути на нашому столі регулярно.

Занадто захоплюватися соєю

Соя-корисний продукт і в розумних кількостях може бути дуже корисна для здоров’я. Але у тих, хто робить її основою раціону, може розвинутися гіпотиреоз – стан, при якому щитовидна залоза не виробляє достатньо гормонів. Справа в тому, що соя – природний «сповільнювач», що не дозволяє організму поглинати йод, необхідний для нормальної роботи щитовидної залози. Так що не зловживайте!

…і хрестоцвіті

Капуста, редис, ріпа-дуже корисні овочі, багаті вітамінами і клітковиною, яких більшості з нас хронічно не вистачає. Але якщо їсти занадто багато цих овочів (і особливо в сирому вигляді), можна поставити під загрозу своє здоров’я: дослідження підтвердили зв’язок між надмірним споживанням хрестоцвітних і розвитком зоба. Вся справа в глюкозинолатах, яких багато в цих овочах: вони здатні спровокувати розвиток захворювання.

Курити

Тютюн підвищує вироблення гормонів щитовидної залози і може привести до розвитку гіпертиреозу. Крім того, токсичні речовини, що містяться в сигаретному димі, заважають нормальному засвоєнню йоду, що теж в підсумку призводить до захворювань щитовидки.

Є багато “легких” вуглеводів

Продукти з високим глікемічним індексом-солодощі, здоба, локшина і рис швидкого приготування – впливають на здатність організму засвоювати йод. А недолік цього мікроелемента погано позначається на стані щитовидної залози і може привести до розвитку різного роду захворювань. Тому відмовтеся від» легких «вуглеводів на користь» складних”: це піде на користь і вашій фігурі, і Вашому здоров’ю.

Увага! Інформація, представлена в статті, має ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут