додому Поради

Як захистити очі в холодну погоду – поради експертів

241

Підтримка здоров’я очей важлива, коли йдеться про запобігання потенційно тривалим проблемам, таким як втрата зору. Експерт із зору попередив, що холодна погода може сприяти ряду серйозних проблем з очима. Про це повідомляє Express.

На ваші очі впливає не тільки погода-центральне опалення також може призвести до сухості очей.

Місцевий фармацевт із “Золотого ока” Султан Даджані пояснив: “коли надворі холодна погода, повітря навколо нас стає сухішим. Коли це відбувається, поверхня ока, яка в основному складається з води, втрачає вологу через випаровування. Це може призвести до сухості очей і викликати недостатню кількість сліз, щоб очі залишалися вологими. Важливо, щоб наші очі та навколишнє середовище були вологими, щоб зменшити симптоми сухості очей”.

Сильна або постійна сухість очей може потім перерости в інфекції, такі як кон’юнктивіт або блефарит.

Що таке сухі очі?

Сухість очей може проявлятися свербінням, чутливістю до світла, болем і висипом. Вони також можуть здаватися червоними і більш «водянистими», ніж зазвичай. Холодна погода може мати значний вплив у розвитку цього стану.

Якщо симптоми зберігаються протягом декількох тижнів, NHS рекомендує звернутися за медичною допомогою.

Якщо все ж ви зіткнулися з неприємними симптомами «сухого»очі — не тріть очі, так як ви ризикуєте викликати їх запалення і занести бактерії, які можуть викликати кон’юнктивіт, блефарит або ячмінь. У зв’язку з цим намагайтеся по можливості не перегрівати приміщення, відкривайте вікна кожен день, хоча б на кілька хвилин.

Догляд за очима

Подумайте про придбання в аптеці очних крапель, які розроблені спеціально для полегшення будь-яких очних інфекцій. Якщо ви носите контактні лінзи, ви можете спробувати носити їх трохи рідше. Використовуйте зволожувач повітря або залиште миску з водою біля радіатора, щоб повітря було більш вологим.

“Сніг і лід відбивають світло, а це означає, що сонячні промені можуть досягати вас як зверху, так і знизу, — сказав пан Даджані. – Ультрафіолетові промені відбиваються від поверхні снігу, що може спричинити сонячні опіки очей, які називаються фотокератитом. Це означає, що сонцезахисні окуляри можуть бути такими ж важливими взимку, як і влітку».

Крім того, низьке сонце взимку може засліплювати, тому будьте особливо обережні, особливо за кермом, тому надягайте сонцезахисні окуляри. Якщо ви носите окуляри, поцікавтеся додаванням до лінз антиблікового покриття, щоб уникнути відблисків, особливо під час водіння.

Наступним моментом, що зберігає здоров’я ваших очей, є хороше освітлення.

Експерт сказав: “Якщо ви працюєте з дому взимку — хороше освітлення також важливо. Ви будете краще бачити і менше напружувати очі при яскравому освітленні, а не при тьмяному. Якщо ви носите окуляри, ви можете відчути, що вони вам потрібні більше при поганому освітленні».

Спробуйте сісти ближче до вікна протягом дня, якщо вам потрібно щось чітко розгледіти, наприклад, текст в книзі або журналі, але намагайтеся уникати відблисків світла на екрані, якщо ви працюєте на комп’ютері або ноутбуці.

Використовуйте кілька вогнів у кімнаті, щоб збільшити кількість світла, не покладаючись на надяскраве верхнє світло, і вибирайте лампи теплого світла замість ламп холодного синього типу, щоб створити більш природне відчуття. Використовуйте лампи з спрямованим світлом для таких завдань, як читання та письмо.

Пан Даджані сказав:»ваші очі — це складні органи, які потребують багато різних вітамінів і поживних речовин, щоб нормально функціонувати”.

Вітаміни А, З, Е, вітаміни групи в, лютеїн, зеаксантин і омега-3 важливі для здоров’я очей. Намагайтеся їсти збалансовану дієту, багату фруктами, овочами, цільними злаками, білками та здоровими жирами. І переконайтеся, що ви підтримуєте гідратацію, випиваючи багато рідини.

Експерт рекомендує щодня промивати повіки і злегка натискати на них фланеллю, змоченою в теплій воді, протягом 5-10 хвилин. Це пом’якшує шкіру повік і допоможе позбутися від будь-яких кірок, прикріплених до повік. Продовжуйте розігрівати фланель у гарячій воді, якщо вона охолоне. Після цього масажуйте повіки.

“З закритими очима обережно натисніть на внутрішні куточки очей, щоб випустити слизоподібну рідину з крихітних залоз, розташованих там. Хороша гігієна очей може допомогти запобігти появі інфекцій”, — підсумував фахівець.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар