додому Краса і здоров'я

5 проблем, які жінки соромляться обговорювати

1518

Іноді ті або інші зміни в стані організму змушують жінку задуматися: «А чи все зі мною гаразд?» І порадитися часом немає з ким – до подруги з такими питаннями йти незручно, а до лікаря – і незручно, і немає коли. Так чи є привід для хвилювання?

foto_poradnica_23.10.2014_resized

Міф №1 «Якщо я не відчуваю оргазм – зі мною щось не так»

Поширений міф серед прекрасної половини людства – це думка про те, що якщо немає вагінального оргазму, значить, жінка неспроможна. Родоначальником цієї помилкової думки став Зигмунд Фрейд, який розділив всіх існуючих жінок на повноцінних, які відчувають вагінальний оргазм під час сексу, і неповноцінних. Згодом дослідження і спостереження інших сексологів довели, що подібне твердження – лише необґрунтований популізм.

Американські вчені, провівши ретельні дослідження довели, що для жінок не відчувати оргазм – це швидше і є норма. Меншості з нас вдається відчувати розрядку при звичайному статевому акті. Крім того, більше 20% жінок періодично не досягають оргазму, але при цьому вони впевнені, що заняття любов’ю приємне і без отримання найвищого збудження. Не зациклюйтеся на оргазмі, ставтеся до сексу як до продовження спілкування між партнерами, вивчайте своє тіло і пам’ятайте: вміння досягати оргазм – це не вроджений навик, а набутий! Додаткова стимуляція ерогенних зон, ласкавий шепіт і любов – безпрограшні прийоми для досягнення жіночого оргазму.

Приводом для занепокоєння може стати повна відсутність сексуального потягу, аж до огиди до сексу – в такому випадку краще звернутися до гінеколога, психолога або сексолога, щоб виключити або виявити і вилікувати фригідність.

Міф №2 «Рясні місячні – не привід для занепокоєння, а індивідуальна особливість»

За статистикою, майже кожна друга жінка в той чи інший період свого життя страждає від рясних менструацій, що викликають біль, незручності і пригнічений стан. Надлишкову крововтрату під час місячних лікарі називають меноррагією, і вона може вказувати на різні захворювання! У нормі менструальні виділення тривають не довше 7 днів, в середньому – 3-5 днів. При цьому крововтрата не повинна перевищувати 80 мл.

Ольга Голубкова, к.м.н., акушер-гінеколог, гінеколог-ендокринолог, лікар вищої категорії: «Найчастіше в менорагії «винен» гормональний дисбаланс в організмі. Також менорагія може бути симптомом різних патологічних процесів у матці, онкологічних захворювань, дисфункції залоз внутрішньої секреції. Викликати різке збільшення крововтрати під час місячних можуть також внутрішньоматкова металева спіраль, гінекологічні запалення, перенесені аборти, порушення згортання крові. Менорагія не тільки заважає жити повноцінним життям, але і може викликати проблеми з настанням вагітності, а також ускладнити її перебіг. Скорегувати ситуацію в даному випадку і «заспокоїти» гормони допоможуть комбіновані оральні контрацептиви (КОК) з естрогеном, ідентичним натуральному, – такі КОК забезпечують не тільки надійну контрацепцію, але і здатні підтримати гормональний баланс і зменшити інтенсивність менструацій. Тому жінки повинні бути уважні до свого організму і обов’язково лікувати виникають порушення репродуктивної сфери».

foto_poradnica_23.10.2014-01_resized

Міф №3 «Біль у молочних залозах в період ПМС не потребує лікування»

Саме так в минулому вважало більшість жінок. Постійні або періодичні болі в молочних залозах турбують майже кожну представницю прекрасної статі, але мало хто з цією проблемою звертаються до лікаря. Біль знижує якість життя і завжди стає стресом, одним з можливих пускових механізмів розвитку супутніх захворювань.

Як правило, біль у грудях викликана гормональним дисбалансом, викликаним овуляцією, тобто виходом яйцеклітини з яєчника, який супроводжується набряком залозистої тканини – звідси відчуття дискомфорту і болю. Позитивну дію на молочну залозу мають деякі КОКи, які володіють певними властивостями, які зумовлюють зменшення симптомів затримки рідини, редукцію симптомів передменструального синдрому, поліпшення стану шкіри і загального самопочуття.

Міф №4 «Нетримання сечі – проблема тільки літніх людей»

Не варто думати, що гіперактивний сечовий міхур – захворювання, що зустрічається тільки у літніх людей. Нетримання сечі у жінок можуть сприяти такі фактори, як: тривалі пологи, естрогенна недостатність, підвищена маса тіла, робота, пов’язана з підйомом тягарів, куріння. Все це знижує тонус тазового дна жінки і призводить до опущення тазових органів. Професійна медична допомога суттєво покращує ситуацію, тому обов’язково зверніться за консультацією до фахівця – це може бути сімейний лікар, фізіотерапевт, терапевт, геронтолог, уролог або гінеколог.

Міф №5 «Геморой з’являється тільки через сидячий спосіб життя і не лікується»

Досить часто така делікатна проблема виникає під час вагітності жінка відчуває додаткові навантаження, від чого страждає кровоносна система – в малому тазі відбувається застій крові, через гормональний вплив стінки судин розслабляються, і утворюється геморой. Після пологів, як правило, захворювання виявляється в гострій формі, тому не варто займатися самолікуванням, прямуйте відразу до лікаря! Проктолог призначить вам необхідне лікування, і ви забудете про свою проблему!