додому Сім'я і відносини

Біль при статевому акті

Чому статевий акт викликає біль

Біль при статевому акті — зовсім не той результат, якого ви очікуєте від інтимної близькості з партнером. Проте лікарі кажуть, що з цією проблемою стикаються як молоді дівчата, так і дорослі жінки. Якщо статевий акт викликає біль, варто разом з гінекологом проаналізувати можливі причини такого явища і своєчасно їх усунути. Хоча б тому, що близькість з коханою людиною повинна приносити задоволення, а не фізично неприємні відчуття.

Біль у жінки при статевому акті може мати різну етіологію. Як правило, це наслідок деяких гінекологічних захворювань або психологічного дискомфорту, що виникає перед початком занять любов’ю.

09-11-14-foto-600x400-1

Ось найпоширеніші причини чому при статевому акті виникає біль у жінки.

Дефлорація. Багато дівчат скаржилися, що під час першої близькості у них з’являлася досить відчутна і іноді різка біль. Тут потрібно знати, що головною причиною її виникнення є не сам розрив дівочої пліви, а страх. Саме він змушує стискуватися м’язи тіла, і як наслідок замість насолоди ви відчуваєте біль при першому статевому акті. Медикаментозне лікування в цьому випадку не допоможе. Сексопатологи рекомендують налаштуватися на позитивний лад і пояснити партнеру страхи перед майбутнім дійством. Це допоможе розслабитися і уникнути або мінімізувати біль в процесі дефлорації.

Вагінізм. Сильний спазм м’язів піхви. Як правило, вагінізм виникає у жінок з негативним сексуальним досвідом (наприклад, в минулому було згвалтування). І знову причиною болю є страх. М’язи стискаються настільки сильно, що акт викликає дискомфорт і проведення його вкрай важко або зовсім неможливо. Лікуванням буде перегляд власного ставлення до деяких аспектів статевого життя або консультація та сеанси у психолога або сексопатолога.

Запалення і спайки. При їх наявності під час статевого акту біль може бути досить відчутною. Якщо ви підозрюєте у себе які-небудь інфекції, вам слід разом з партнером пройти курс лікування, призначеного лікарем.

Спайкові процеси є результатом перенесених в минулому запалень придатків або кишечника, операцій (у тому числі діагностичних лапароскопічних). Спайки можуть не турбувати в звичайному житті, однак при їх наявності під час статевого акту може виникнути тупа або тягнуча біль внизу живота. Якщо вона дійсно турбує, вам краще раз і назавжди вилікувати хронічний запальний процес.

Венозний застій. Будь-який гінеколог, почувши скаргу пацієнтки на кшталт «Я відчуваю біль при статевому акті», задасть їй питання про те, наскільки активне її сексуальне життя. Якщо воно не регулярна, то в області малого тазу може виникнути венозний застій: кров приливає до органів, але належного відтоку немає. Секс після тривалої стриманості може бути болючим, а неприємні відчуття часто зберігаються і після статевого акту.

Ендометріоз. При цьому гінекологічному захворюванні жінка може відчувати болючі відчуття, які зосереджуються глибоко всередині піхви. Біль віддає в живіт і яєчники. На жаль, повністю вилікувати це захворювання, якщо воно локалізується в порожнині матки, неможливо. Хіба що тільки, якщо матку видалити … Але зробити його симптоми непомітними (до симптомів, до речі, належать хворобливі менструації і міжменструальні кровотечі) допоможуть різні гормональні препарати.

Брак вагінального секрету. Сухість статевих губ і піхви — одна з найпоширеніших причин болю. Та проблема вирішується дуже просто — тривалою прелюдією, різноманітністю в сексі, а також використанням лубрикантів на водній основі. Багато пар замість лубрикантів використовують засоби контрацепції у вигляді вагінального крему, супозиторіїв (свічки) — вони відмінно зволожують, а також захищають від небажаної вагітності.

Бактеріальні інфекції. Наприклад, вагінальний кандідоз (молочниця). При збільшенні кількості грибків роду Кандіда в піхві, у жінки з’являються густі білі виділення, свербіж і сухість. В цьому випадку потрібно не пробувати виправити ситуацію лубрикантами, а вилікувати молочницю. Це швидко і просто. У більшості випадків достатньо прийняти одну таблетку протигрибкового препарату.

Епізіотомія, розриви промежини під час пологів. Якщо плід великий, а промежина вузька, або пологи надто затягнулися, лікар може прийняти рішення зробити надріз промежини для полегшення появи на світ дитини, а також зниження ризику появи численних розривів, які складно зшивати. Але так чи інакше, у жінки після цих маніпуляцій залишається рубець, який болітиме у перші місяці після пологів під час статевих стосунків. Іноді ця болючість зберігається тривалий час.

09-11-14-foto-600x401-2

А що хворіти точно не може?

Шийка матки. Справа в тому, що в ній немає нервових закінчень. І ніякий статевий акт не може викликати в ній хворобливих відчуттів, нехай навіть там є ерозія.

Піхва внаслідок її розтягування. Якщо статевий орган партнера трохи крупніше середньостатистичного, це зовсім не привід для виникнення болю. Особливо якщо жінка вже довгий час і регулярно живе статевим життям. Піхва жінки дуже широка.

Якщо ви регулярно відчуваєте біль після статевого акту і не впевнені в причинах її виникнення, слід звернутися до гінеколога. Лікар допоможе визначити захворювання, які провокують неприємні відчуття, і призначить відповідне лікування. А якщо вам потрібна допомога психолога, досвідчений фахівець розбереться в проблемі і усуне її протягом декількох консультацій.

Не варто терпіти незручності. Адже статеве життя — це спосіб отримувати задоволення. Воно не повинно асоціюватися з болем або неприємними відчуттями. Коли ним задоволені обидва партнера, їх відносини стають міцними і гармонійними.