додому Краса і здоров'я

5 «безпечних» продуктів, в яких цукру більше, ніж в шоколадці

292

Так званий « прихований » цукор — найнебезпечніший, саме він найчастіше винен в підвищеному рівні глюкози в крові і резистентності клітин до інсуліну. На жаль, він часто ховається навіть в тих продуктах, які ми звикли вважати безпечними.

Лікарі та фахівці з харчування не рекомендують відмовлятися від солодкого повністю: глюкоза – це найдоступніше « паливо » для наших клітин, а також доступний спосіб підняти настрій і зняти тривожність. Щоб залишатися здоровим і не порушувати здоровий баланс інсуліну, варто контролювати кількість цукру – і особливу увагу звертати на ті продукти, в яких цукор і його похідні може бути прихованим. Ми зібрали п’ять продуктів, які прикидаються корисними, а насправді можуть бути перенасичені цукром більше, ніж шоколадний батончик.

Не займайтеся самолікуванням! У наших статтях ми збираємо останні наукові дані і думки авторитетних експертів в області здоров’я. Але пам’ятайте: поставити діагноз і призначити лікування може тільки лікар.

Протеїнові батончики

Гадаєте, це простий спосіб швидко заповнити дефіцит білка, вгамувати голод і зарядитися енергією? Уважно читайте склад: у багатьох з них цукру більше, ніж власне протеїну. Окремі екземпляри можуть містити до 30 грамів цукру – практично добова норма!

Йогурт з наповнювачем

Йогурт – прекрасний продукт для сніданку і майже ідеальний перекус… Але тільки в тому випадку, якщо в ньому немає нічого, крім власне йогурту. Готові стаканчики з наповнювачем з фруктів або ягід можуть містити до шести чайних ложечок цукру – це занадто багато і для дорослих, і для дітей.

В’ялена журавлина

Дуже корисна ягода, Яку можна їсти в свіжому вигляді – або додавати в сушеному до ранкової каші, випічці або в йогурт. Але перш ніж купувати, уточніть, чи не використовувався при виготовленні цукровий сироп: річ у тому, що журавлина – терпка ягода, і багато виробників намагаються компенсувати кислуватий смак за допомогою сиропу. А ми отримуємо до 30 грамів цукру з кожної порції ягід. Непробачно багато.

Виноградний сік

Строго кажучи, фруктові соки взагалі варто пити у виняткових випадках: в них немає клітковини, яка контролює процес всмоктування глюкози, через що після кожної склянки соку ми отримуємо справжній інсуліновий укол. Але виноградний сік, мабуть, найнебезпечніший: в звичайному склянці міститься 36 грамів цукру – занадто багато.

Знежирені молочні продукти

Якщо ви жінка і особливо якщо ви старше 40 років, вам варто зовсім відмовитися від продуктів з знежиреного молока: чим старше ми стаємо, тим сильніше нам потрібен кальцій, А він ( а також вітамін D ), якого також багато в молочних продуктах, не засвоюється без достатньої кількості жиру. Потрібні додаткові аргументи? Практично всі продукти, « вільні » від жиру, перенасичені цукром – для посилення смаку.

Додати коментар