додому Краса і здоров'я

Жовчні кислоти можуть боротися з діабетом

216

Жовчні кислоти усувають запалення і таким чином можуть застосовуватися для лікування діабету. Жовчні кислоти активують рецептор, який може зменшити запалення жирової тканини та резистентність до інсуліну. Цей ефект дуже важливий у осіб з діабетом на тлі ожиріння. Діабет розвивається, коли організм має проблеми з інсуліном, що регулює рівень цукру в крові гормоном. Це відбувається тоді, коли підшлункова залоза не може виробляти достатньо інсуліну або коли організм не може ефективно використовувати інсулін.

Є два типи цукрового діабету. Діабет 1 типу починається в молодому віці та викликаний недостатністю інсуліну в організмі внаслідок аутоімунного ураження бета-клітин підшлункової залози. Діабет 2 типу зазвичай спричинений ожирінням; на його частку припадає 90% всіх випадків діабету.

Епідемія ожиріння та цукровий діабет 2 типу

Епідемія ожиріння, що росте, у всьому світі асоціюється з еквівалентним збільшенням цукрового діабету 2 типу, що є результатом неефективного використання організмом інсуліну. У людей з ожирінням часто розвивається запалення в їхній жировій тканині, що, у свою чергу, може знизити чутливість жирових клітин до інсуліну, що призводить до цукрового діабету 2 типу.

Вчені показали, що жовчні кислоти активують маловідомий рецептор, що дозволяє подолати втрату чутливості до інсуліну, формуючи основу нового класу препаратів на лікування цукрового діабету 2 типу. Однією з головних проблем цукрового діабету 2 типу є те, що він часто збігається із хронічним запаленням у жировій тканині організму. Це запалення виникає через активність імунних клітин – макрофагів – у жировій тканині, які залучають ще більше макрофагів за допомогою хімічних сигналів.

Накопичення макрофагів заважає здатності жирових клітин належним чином реагувати на інсулін. Цей стан відомий як резистентність до інсуліну. Тому фармацевтичні компанії знаходяться в пошуках лікування, яке може звести до мінімуму накопичення макрофагів у жировій тканині.Вчені виявили, що рецептор, що знаходиться на поверхні макрофагів, може інгібувати запалення при діабеті 2 типу. Рецептори є білками, які зв’язуються з хімікатами та ініціюють каскади подій у клітині. Рецептор макрофагів у цьому дослідженні називається TGR5; він активується хімічними речовинами нашої жовчі (жовчними кислотами). Вважалося, що жовчні кислоти потрапляють у тонкий кишечник та сприяють перетравленню ліпідів.

Однак недавні дослідження показали, що жовчні кислоти також потрапляють у кровотік і поводяться як гормони, діючи на рецептори (у тому числі і на TGR5 рецептор макрофагів), впливаючи на поведінку різних типів клітин. Дослідники виявили, що TGR5 може блокувати хімічні сигнали макрофагів, щоб залучити в запалення більшу їх кількість у жировій тканині. знижувало накопичення макрофагів, значно мінімізувало пов’язане з діабетом 2 типу запалення. Це дослідження відкриває новий шлях для лікування запалення при цукровому діабеті 2 типу.

Молекули, які можуть імітувати ефект жовчних кислот на рецепторі макрофагів TGR5, можуть стати новими препаратами для лікування ожиріння та діабету. Вчені не пропонують використовувати жовчні кислоти на лікування цукрового діабету. Однак, вони зацікавилися пошуками молекул, які можуть імітувати ефекти жовчних кислот.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар