додому Поради

Британські вчені заявили, що менше шкодить здоров’ю горілка чи вино

410

Британські вчені заявили, що келих вина не менш шкідливий для здоров’я, ніж три чарки горілки. До таких результатів фахівці дійшли, вивчивши статистику вживання алкоголю та захворювань, пов’язаних з ним.

Зазвичай, щоб порівняти ефект від вживання різних видів алкоголю, потрібно визначити їхню міцність та обсяг випитого. У горілці міститься 40% спирту, а у вині не більше 12%. Обсяги стоси, як правило, не перевищують 50-60 мілілітрів, а в келих не наливається більше 150 мілілітрів. Виходить, що алкоголю у трьох стопках горілки більше, ніж у келиху вина, і, відповідно, дія від 40-градусного напою буде сильнішою. Проте вчені стверджують, що такі висновки непридатні для аналізу ефекту від спиртного.

На думку авторів дослідження, люди, думаючи, що вино не таке шкідливе, як горілка, часто зловживають ним. Щовечірнє розпивання вина, яке стало в останні десятиліття нормою, лише посилює ситуацію.

Великобританія стала другою країною в Європі після Фінляндії за темпами зростання захворюваності на цироз та інші хвороби печінки. Починаючи з 1970-х років у Сполученому Королівстві у шість разів зросла смертність від алкоголю серед людей середнього та передпенсійного віку. Для вирішення проблеми вчені не пропонують повністю відмовитись від вина, але рекомендують випивати його не вдома, а у закладах громадського харчування. Це, як показує статистика, дозволяє британцям вживати менше алкоголю, ніж у домашніх умовах, де п’ють куплені у супермаркетах дешевші напої.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.
Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут