додому Краса і здоров'я

Здоров’я і нігті: що можна дізнатися за їх зовнішнім виглядом

1188

Про стан вашого здоров’я можна судити по нігтям. В організмі все контактує один з одним, тому здоров’я і нігті взаємопов’язані.що кажуть нігті про здоров'я

Поверхня нігтів

Нігті нерівні і горбисті. Поперечні хвилясті нерівності на нігтях говорять про занадто агресивний догляд або про погану звичку гризти  нігті. Такі нерівності на нігтях також можуть виникнути внаслідок екземи або деяких мікробних захворювань (стрептокок, стафілокок).

Колір нігтів

Нерідко нігті змінюють колір. Тютюн, лак для нігтів без захисної основи дуже часто є причиною жовтого кольору.

Пожовтіння нігтів може бути також викликано грибковими захворюваннями, плевритом або синуситом.

Білі нігті можуть бути ознакою анемії або захворювання печінки. Зате білі плями на нігтях не вказують на патологію, навіть на брак мінералів. Мова в даному випадку йде про невеликих органічних недоліки кератину, викликаних неакуратним і дуже грубим доглядом за нігтями.

До появи чорних плям на нігтях слід ставитися дуже уважно. Мова може йти про меланомі, яку можна легко вилікувати при її визначенні на ранніх термінах.

Дізнайтесь більше:

Синюватий колір нігтів, якщо це звичайно не гематома, може вказувати на проблеми з кровообігом або на серцеву недостатність. У цьому випадку краще звернутися до лікаря або дерматолога.

Здорові нігті звичайно рожевого кольору.

Червоні плями на нігтях можуть бути ознакою серцевого, легеневого або ниркового захворювання. Як тільки контур нігтя стає червоним і розпухлим, мова може йти про алергічної реакції або грибковому захворюванні, викликаному кандіда. Це дуже болючий запальний процес, ніготь відходить від шкіри. Необхідно лікувати уражений грибком ділянку за допомогою протигрибкових засобів.

Особливості форми нігтів

Невеликі виїмки на поверхні нігтів викликані постійним мікротравматизмом. Якщо пластина нігтя нагадує наперсток, це може вказувати на дуже рідкісне захворювання – псоріаз.

Опуклі нігті можуть вказувати на проблеми дихальних шляхів: хронічний бронхіт, легеневі захворювання або емфізему.

Увігнуті нігті говорять про нестачу вітаміну С або заліза, особливо якщо подібна деформація супроводжується блідим кольором нігтьової пластини. Такого роду анемія дуже часто проявляється у жінок особливо в період менопаузи.

попередня статтяДоглянуті ноги – секрети ідеальної шкіри
наступна стаття10 фруктів і овочів для стрункості фігури

Додати коментар