додому Дієти і харчування

Захоплення соєвим соусом може викликати кому

78

Молодий чоловік впав у стан коми і мало не помер від передозування солі в організмі, після того, як випив склянку соєвого соусу, повідомляють закордонні ЗМІ.

Photo by GoodEats YQR on Unsplash

19-річний житель США, який випив соєвий соус на суперечку з друзями, став першою людиною, який навмисно вжив таке екстремальне для організму кількість солі і при цьому вижив без наслідків у вигляді неврологічних проблем, згідно з відомостями лікарів з Вірджинії, які повідомили про випадок, опублікованому в онлайн версії червневого випуску журналу Journal of Emergency Medicine.

Надмірна кількість солі в крові в медицині називається гіпернатріємією. Ця умова зазвичай спостерігається у людей з психічними відхиленнями, у яких розвинений непереборний апетит до приправи, пояснив доктор Давид Карлберг (David J. Carlberg), терапевт з MedStar Georgetown University Hospital у Вашингтоні, якому довелося рятувати молоду людину.

Гіпернатріємія небезпечна тим, що викликає зневоднення головного мозку. Коли в крові занадто багато натрію, відбувається процес, який називається осмос-вода залишає тканини організму і кров, намагаючись таким чином зрівняти концентрацію солі між цими двома тканинами. А втрата води в мозку може спровокувати в свою чергу його всихання і крововилив, зазначив Карлберг.

Після того, як хлопець випив залпом соус, він став битися в конвульсіях і припадку. Його друзі тут же викликали швидку допомогу, співробітники якої ввели молодій людині ліки від конвульсій. Однак йому краще не стало, і він впав у кому. Тоді молоду людину привезли в медичний центр при Університеті Вірджинії.

Команда лікарів відразу ж приступила до виведення солі з організму пацієнта за допомогою розчину з води і глюкози, що вводиться за допомогою спеціальних трубок через ніс. Протягом півгодини вони вкачали 6 літрів розчину глюкози в організм хлопця.

Рівень натрію в крові молодої людини нормалізувався через 5 годин. Він продовжував залишатися в комі ще три дні, потім прийшов до тями.

Через кілька днів у гіпокампі пацієнта спостерігалися залишкові ефекти від конвульсій. Але вже через місяць в його організмі не залишилося і сліду від передозування солі. Він повернувся до коледжу і з успіхом склав іспити.

З історії медицини відомо, що в 1960-1970 роках лікарі давали соляні розчини пацієнтам при отруєннях, щоб ініціювати блювоту, не знаючи ще тоді про небезпечні побічні ефекти.

Вживання солі в надмірній кількості в Стародавньому Китаї було одним із способів самогубства.

За словами доктора Карлберга, молодий чоловік вижив завдяки оперативності команди фахівців, яким вдалося в найкоротші терміни нормалізувати рівні натрію в крові пацієнта.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

попередня статтяВчені розробили новий спосіб лікування депресії
наступна статтяЦей чай допоможе позбутися від жиру на животі

Додати коментар