додому Вагітність і діти

Які ліки беремо на відпочинок з дитиною?

У процесі підготовки до сімейного відпочинку необхідно не забути про аптечку. Рекомендується окремо зібрати препарати для дорослих і дітей, тому про те, які ліки взяти у відпустку з дитиною, слід проконсультуватися з фахівцем. Існує окремий перелік медикаментів, дозволених для застосування в дитячій практиці, і їм відводиться спеціальне місце в аптечці.

дитячі ліки для подорожі

Що слід враховувати при підборі ліків

Досить часто буває ситуація, коли дитина вже отримує якісь медикаменти, якщо у неї є захворювання. З цієї причини слід обов’язково продовжити прийом лікарських препаратів під час подорожі. Батьки повинні точно розрахувати їх необхідну кількість. Якщо сім’я виїжджає на відпочинок в іншу країну, то можуть виникнути складнощі при купівлі медикаментів, так як для цього потрібно буде звернутися на прийом до місцевого лікаря для отримання рецепту.

Під час прийому сильнодіючих препаратів, які можна отримати тільки за спеціальним рецептом, не потрібно запасатися ними у великій кількості. Слід перевірити термін придатності, а також цілісність упаковки. Для зберігання медикаментів рекомендується придбати надійний контейнер, який буде герметично закритим. Якщо упаковка препарату не є підходящою для подорожі, то краще відмовитися або знайти аналог в зручній упаковці.

Дізнайтесь більше:

При підборі лікарських засобів для аптечки завжди враховується ризик розвитку гострих захворювань (наприклад, застуда, харчове отруєння), а також різних пошкоджень під час подорожі. Якщо в сім’ї вже є досвід застосування будь-яких препаратів, то саме їм необхідно надати перевагу. Найбільш часто вживані медикаменти мають свого роду перевагами, якщо мова йде про лікування патологічного стані під час відпочинку або подорожі.

Які медикаменти повинні бути в дитячій аптечці

Вибір лікарських препаратів в першу чергу визначається віком дитини. У дитячій практиці широко застосовуються різні форми випуску препаратів:

  • таблетовані форми;
  • сиропи;
  • свічки (ректальні)

У формі сиропу або свічок часто випускаються знеболюючі засоби, засоби для зниження температури. Ця група лікарських засобів повинна бути включена в аптечку в обов’язковому порядку. Найбільш відомим препаратом цієї групи є парацетамол, який відомий під різними назвами. У дітей він надає хороший протизапальний, знеболюючий ефект, тому в якості засобу надання швидкої допомоги цей препарат прекрасно підходить, особливо, якщо мова йде про подорож.

Під час відпочинку необхідно передбачити, що тимчасово змінюється характер харчування. Це є однією з причин розвитку кишкових розладів, як у дорослих, так і у дітей. У дорожній аптечці повинні знаходитися адсорбенти. Досить широко відомим і ефективним адсорбентом є активоване вугілля. Дитині і дорослому разова доза на прийом вираховується на кілограм ваги. Також в якості ефективного адсорбенту можна взяти препарат «смекта».

Нерідко кишкові розлади супроводжуються появою кишкових кольок, тому не потрібно забувати про спазмолітичні препарати. В якості спазмолитика слід взяти в дорогу дротаверин. Він випускається під різними торговими назвами, найбільш популярним засобом є «но-шпа». Доза препарату підбирається з урахуванням віку дитини, тому можна заздалегідь отримати консультацію дитячого лікаря про можливість прийому даного лікарського засобу.

Антисептичні та антибактеріальні засоби в дитячій аптечці

Діти ведуть досить активний спосіб життя, тому вони схильні до ризику розвитку різних травм, саден, забитих місць. У дорогу потрібно взяти антисептичний засіб для обробки ранових поверхонь, і таким засобом є розчин перекису водню. До засобів першої допомоги при подібного роду пошкодженнях відносяться вата, стерильні серветки одноразового використання, а також лейкопластир. Якщо виникає необхідність обробити невеликі рани, то батьки це можуть зробити самостійно без звернення за спеціалізованою допомогою.

Хорошим антисептичним засобом є також розчин хлоргексидину, яким обробляють будь-які рани або пошкодження шкірних покривів. У ряді випадків виникає необхідність застосування антибактеріальних засобів. Така необхідність виникає при інфекційних ускладненнях, простудних захворюваннях та інших запальних процесах. У дитячій аптечці повинен знаходитися антибіотик, який володіє широким спектром дії на великий спектр патогенних мікроорганізмів.

У дітей рекомендується застосування антибіотиків у зручній формі, наприклад, у вигляді сиропів. Ефективність даної форми випуску препаратів є високою, тому флакон з антибактеріальним засобом повинен бути в дитячій аптечці, якщо сім’я вирушає в подорож. Існує ризик розвитку токсичного ефекту внаслідок прийому антібіотіка, тому це має бути свого роду крайнім заходом. Прийом антибактеріальних препаратів здійснюється за суворими показаннями. Перебуваючи на відпочинку, якщо батьки бачать симптоми запального захворювання у дитини, то слід звернутися за консультацією до місцевого лікаря, щоб лікування було призначено фахівцем.

У дитини можуть розвинутися місцеві запальні процеси з боку дихальних шляхів (ларингіти, фарингіти). У дитячу аптечку рекомендується покласти антисептик у вигляді аерозолю, наприклад, препарат «гексорал». Його ефективність пов’язана з антибактеріальним, антимикотическим дією препарату. З поверхні слизових активна речовина медикаменту не всмоктується, тому не спостерігається системного впливу. Незважаючи на це, не можна слід утриматися від застосування препарату у дітей молодше трьох років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут