додому Дієти і харчування

Яке молоко найкраще давати дітям

Суперечки про те, яке молоко є для дітей кориснішим ведуться не перше десятиліття. І ось тепер нове дослідження поклало край цим суперечкам.

Image by Pexels from Pixabay

Австралійські вчені прийшли до висновку, що для дітей не існує ніякої принципової різниці між двома поширеними варіантами молока. Іншими словами, цільне або жирне молоко є таким же корисним для малюків, як і молоко з низьким вмістом жиру. Цей висновок, який люди чекали так довго, зробили в ході всього лише тримісячних спостережень за 49 дітьми у віці від 4 до 6 років. Їх випадковим чином розподілили в дві групи, і учасникам першої давали знежирені молочні продукти щодня, а учасникам другої — цілісні.

І ось для оцінки впливу цільного і знежиреного молока вчені визначали такі характеристики, як рівень ваги і ожиріння, склад тіла і артеріальний тиск, а також біомаркери крові. Діти з обох груп, як з’ясувалося, вживали приблизно однакову кількість калорій. При цьому малюки на нежирному молоці отримували менше калорій з молочних продуктів, але більше від інших видів їжі.

Обидві групи не продемонстрували жодних істотних відмінностей у ставленні набору зайвої ваги або серцево-судинного здоров’я. А значить, численні твердження про те, що дітям потрібно обов’язково давати нежирне молоко, яке містить менше насичених жирів, не відповідають дійсності. Навіть жирне або незбиране молоко не призведе до дитячого ожиріння.

Джерело

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут