додому Дієти і харчування

5 перших симптомів цукрового діабету

25

За статистикою в Україні 1,5 млн. чоловік страждає на діабет. Але лікарі кажуть, що цифри занижені і кількість діабетиків може перевищувати 2 млн.

Чому виникає діабет?

Діабет виникає через порушення засвоєння цукру. Сама по собі глюкоза – важливий елемент для нашого організму. Вона забезпечує клітини енергією. Але якщо є проблеми з її засвоєнням, рівень цукру в крові постійно «стрибає», приводячи до загрози для організму.

Для засвоєння цукру потрібен гормон інсулін. Його виробляє підшлункова залоза. Дефіцит цього гормону призводить до діабету. При першому типі хвороби організм зовсім не виробляє інсулін. При другому – інсулін виробляється, але організм його не приймає.

Перший тип цукрового діабету називають спадковим. Він виникає у людини в молодому віці. У такого хворого близькі родичі могли бути діабетиками, або хворий переніс інфекцію, яка могла вразити підшлункову залозу і та перестала виробляти інсулін.

Другий тип цукрового діабету називають набутим. Найчастіше він атакує людей після 40 років. Є чинники, які можуть його провокувати. До них відносять: сидячий спосіб життя, стреси, неправильне харчування, зайва вага.

Перші симптоми діабету:

-почуття голоду – людина не відчуває насичення. Йому потрібно постійно їсти. Від цього виникає набір ваги і ожиріння. До речі, останнє також може викликати діабет;
-хронічна втома;
-суха шкіра;
-постійне відчуття спраги;
-погане загоєння ран.

Три і більше симптому повинні вас насторожити і стати приводом для візиту до лікаря. Адже діабет без лікування призводить до непоправних порушень роботи організму і навіть може викликати кому.

Профілактика цукрового діабету

Основна профілактика – здоровий спосіб життя. Віддайте перевагу складним вуглеводам і зменшите кількість споживання швидких вуглеводів: газованих напоїв, цукру, фаст-фуду.

Пийте багато води. Рідина допомагає проникати глюкози в клітини. Віддайте перевагу простій чистій природній воді.

Вчіться релаксувати. Повністю зняти вплив стресу на наше життя ми не можемо. Але можна навчитися розслаблятися.

Адекватні фізичні навантаження. Вони і стрес знімають, і допоможуть тримати організм в тонусі. Адже один з основних чинників виникнення діабету другого типу – ожиріння.

Регулярно відвідуйте лікаря. Загальний аналіз крові раз на рік – не так критично для організму і гаманця. Зате раннє виявлення діабету і вчасно призначене лікування допоможе уникнути багатьох проблем зі здоров’ям.

Джерело

попередня статтяЯке молоко найкраще давати дітям
наступна статтяВолоські горіхи: корисні властивості

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут