додому Краса і здоров'я

Яка профілактика раку грудей може бути небезпечною

50

Британські медичні експерти висловили стурбованість з приводу широко поширеної практики скринінгу раку молочної залози з використанням передових технологій, припустивши, що це може становити значні ризики.

Ця заява була зроблена британським науковим медичним співтовариством в пресі.

Проблема пов’язана з рекомендацією жінкам у Великобританії старше 50 років регулярно проходити мамографічні обстеження, оскільки вважається, що це дозволяє виявляти пухлини на ранній стадії.

Однак доктор Дженні Харріс зазначила, що програми скринінгу молочної залози можуть принести більше несподіваної шкоди, ніж користі.

Більш того, дослідження, представлені вченими і лікарями, показали, що такі обстеження істотно не впливають на загальний рівень смертності.

Лікарі порадили жінкам вибирати мамографію тільки в тому випадку, якщо спостерігається помітне ущільнення в грудях або інші тривожні симптоми. У всіх інших випадках пошук відхилень за допомогою мамографії вважається непотрібним.

Вони вказали, що не всі скупчення клітин обов’язково розвиваються в злоякісні пухлини. Наприклад, було виявлено, що на кожні 200 жінок, які проходять мамографію, у трьох можуть бути клітини, які ніколи не переростуть у рак. Це означає, що приблизно 4000 жінок щороку проходять непотрібне лікування.

За даними британських медиків, більше 70% випадків раку молочної залози діагностуються після того, як жінка виявляє симптоми під час самообстеження, що робить скринінг в таких випадках не завжди обов’язковим.

У зв’язку з цим німецькі вчені заявили, що вживання лляного насіння може бути ефективним профілактичним заходом проти раку молочної залози.

Це пов’язано з сполуками, що містяться в лляному насінні, які діють як інгібітори ракових клітин, допомагаючи запобігти розвитку вторинних типів пухлин. Встановлено, що ці сполуки, відомі як фітоестрогени, причому лігнани особливо важливі для здоров’я людини, не тільки забезпечують захист від небезпечних захворювань, але і знижують ризик смертності.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар