додому Поради

Лікування раку печінки – основні способи перемогти хворобу

71

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рак печінки займає четверте місце за поширеністю серед смертей, пов’язаних з раком, у всьому світі, щорічно гинучи від 782 000 чоловік. У 2018 році було зареєстровано 42 220 нових випадків раку печінки та 30 200 смертей. З 2008 по 2014 рік лише 17,7% людей з діагнозом рак печінки прожили більше п’яти років.

Ключові фактори ризику включають гепатити В і з, цироз печінки та афлатоксин (органічна сполука, яка може утворюватися в неправильно зберігаються продуктах харчування). Ранні стадії раку печінки часто залишаються непоміченими, оскільки вони, як правило, не мають симптомів, що ускладнює раннє виявлення.

Лікування

Основні методи лікування раку печінки описані нижче. Незважаючи на існуючі методи, тривають медичні дослідження та експерименти з розробки нових та більш ефективних методів лікування, включаючи рак печінки.

1. Абляційна терапія

Малоінвазивний підхід з використанням спеціального голчастого електрода, який руйнує ракові тканини за допомогою високоенергетичних радіохвиль, нагріваючи тканини.

2. Гепатектомія

Якщо рак знаходиться на ранній стадії, можлива гепатектомія – видалення ураженої частини печінки. Залишилася печінка потім заживає і продовжує нормально функціонувати.

3. Пересадка печінки

На пізніх стадіях, коли гепатектомія неможлива через широке поширення раку, проводиться трансплантація печінки. Для цього потрібен донор із сумісною групою крові та печінкою приблизно такого ж розміру, як у пацієнта.

4. Зовнішня і внутрішня променева терапія

Більш поширеною є зовнішня променева терапія, яка використовує рентгенівське випромінювання для знищення ракових клітин. Внутрішня променева терапія відрізняється тим, що радіоактивні матеріали вводяться близько до пухлини через голки або катетери.

5. Хіміотерапія

Хіміотерапія використовує отрути та токсини для знищення або принаймні уповільнення росту пухлини. Найбільш поширеними методами є внутрішньовенна хіміотерапія і пряме введення в печінкову артерію для впливу на пухлину.

6. Емболізаційна терапія

Для пацієнтів, які не є кандидатами на абляційну терапію або хірургічне втручання і чиї пухлини не поширилися за межі печінки, емболізаційна терапія може бути одним з варіантів. Вона включає в себе введення речовин, що блокують або зменшують приплив крові через артерію, позбавляючи пухлину кисню і поживних речовин, необхідних для її росту і виживання.

Матеріали новинного характеру не можна прирівнювати до призначення лікаря. Перед прийняттям рішення порадьтеся з фахівцем.

Додати коментар