додому Вагітність і діти

Як зрозуміти, що у малюка ріжуться зубки – відео

3253

У кожної дитини цей процес відбувається по-різному: в одного перший зубок з’явиться вже на третьому місяців, а в іншого – ближче до одного року.

Крім того, з’явитися зубок може як зовсім непомітно, так і з тривалим прорізанням з набуханням ясна. Так що прорізування зубів – це серйозне випробування для батьків.

09-12-14-foto-600x400-1 (3)

Симптоми

Найперша ознака того, що ріжуться зубки, це рясна слинотеча. При цьому найчастіше слинотеча супроводжується роздратуванням: слюні потрапляють на шкіру обличчя, при витиранні поки ще ніжна шкіра натирається і з’являється почервоніння і роздратування. Щоб цього уникнути, дотримуйтесь таких порад:

  • витирайте слюні з лиця промакуючими рухами;
  • після витирання змастіть шкіру дитячим кремом.

Другий симптом прорізування зубів – бажання дитини кусати все підряд. Зазвичай це іграшки і сосок матері. Таке бажання з’являється через те, що зубки, прорізаючись, дратують ясна і ті починають свербіти. Щоб почухати ясна, дитина і починає кусати все, що трапляється під руку.

Наступна ознака – запалення. Запалення – це захисна реакція ясен на чужорідне тіло (зубки). Тут все дуже індивідуально. У однієї дитини всі зубки можуть прорізатися без болю, а в іншої – навпаки. Зазвичай найболючіше ріжуться перші зубки і різці. Найсильніше запалення проявляється в самому кінці, коли зубки майже прорізалися. У цей час дитину переслідує постійний ниючий біль і вона стає дратівливою.

Зазвичай це проявляється в примхах: дитина постійно просить їсти, але, трохи поївши, дитина відчуває наростаючий дискомфорт у роті і припиняє їсти. Почати турбуватися варто тільки якщо дитина пропускає друге поспіль годування або недоїдає другий чи третій день.

Необов’язкові ознаки появи зубів

Часто мами розповідають про підвищення температури під час прорізування зубів. Невелике підвищення дійсно може бути пов’язано із запаленням ясен. Однак, поки організм ослаблений запаленням, дитина легко може підхопити ГРВІ. Тому якщо температура більше 37 триває кілька днів, обов’язково викличте лікаря.

Іноді на яснах з’являються гематоми – невеликі горбки синюватого кольору. Турбуватися не варто, просто дайте їм розсмоктатися самостійно.

Як допомогти дитині

  • Чистим пальцем акуратно і без натиску помасажуйте ясна в тому місці, де ріжеться зуб.
  • Купуйте малюкові прорізувач для зубів. Є такі гелеві прорізувачі, які потрібно охолодити в холодильнику. Зручно купити відразу декілька таких: поки один у малюка, другий в холодильнику. Коли прорізувач нагріється до кімнатної температури, його можна помити і прибрати в холодильник, а холодний знову дати дитині. Прохолодний матеріал знижує запалення і заспокоює біль, до того ж прорізувач допомагає почухати ясна, які дратують дитину.

Відео по темі: Як зрозуміти, що у малюка ріжуться зубки