додому Дім і затишок

Як утеплити будинок ековатою (відео)

1459

Для утеплення житлових і господарських будівель використовується маса різноманітних матеріалів, особливе місце серед яких відводиться ековаті. Широке поширення цей матеріал отримав завдяки своїй відносно низькій вартості і численним позитивним характеристикам, таким як екологічність, паропроникність, водостійкість, низька хімічна активність і висока звуконепроникність.

26-11-14-foto-600x518-1

1. Ековата є відмінним теплоізоляційним матеріалом, який має пухку фактуру і може бути світло-сірого або молочного кольору. До її складу входять вторинна целюлоза (найчастіше перероблена макулатура), борна кислота (будучи відмінним антисептиком перешкоджає утворенню грибка і цвілі) і бура (забезпечує вогнестійкість утеплювача). Існує кілька способів нанесення утеплювача – ручний і механічний (суха задувка, вологе нанесення і комбінований метод). Кожен з них має свої особливості і перемінюється в залежності від утеплюваної поверхні.

2. Ручний метод укладання вважається не найпродуктивнішим: він забирає багато часу, вимагає великих фізичних зусиль і, як би вам того не хотілося, не дозволяє повністю заповнити всі щілини і порожнечі. Однак є й незаперечний плюс – для нанесення утеплювача цим способом не потрібно ніяких спеціальних пристосувань і складного обладнання. Оскільки для зменшення обсягу матеріал спресовується, перед початком використання його необхідно «розпушити». Для цього висипте вміст пакету з утеплювачем у велику ємність, наприклад, бочку або великогабаритну коробку, після чого збийте матеріал за допомогою будівельного міксера або спеціальної насадки на дриль. Підготовлений матеріал рівномірно засипайте в ніші. Якщо ви утеплюєте підлогу – утеплювач насипайте з невеликою гіркою, щоб після укладання підлогової дошки він трохи ущільнився. При утепленні стін і стелі матеріал необхідно утрамбовувати вручну.

3. Механічний спосіб укладання вважається найбільш ефективним, оскільки дозволяє значно скоротити час проведення робіт, мінімізувати необроблені ділянки та суттєво зменшити витрату матеріалу. Метод сухого задування відмінно підходить для утеплення горизонтальних поверхонь, а також елементів будівлі, розташованих під кутом – порожніх стін, скатів покрівлі, міжкімнатних і міжповерхових перекриттів. Для нанесення матеріалу цим способом вам знадобиться спеціальний задувний апарат. Перед початком робіт у верхній частині порожнистої поверхні проробіть отвір, діаметр якого повинен відповідати розміру рукава задувочної машини. Вставте рукав в отвір, завантажте утеплювач в апарат і увімкніть його. Апарат буде подавати ековату разом з повітрям під певним тиском, повністю заповнюючи порожнину.

4. Вологий спосіб нанесення використовується для утеплення відкритих вертикальних поверхонь. Трохи волога ековата стає дуже клейкою і після нанесення перетворюється в шар суцільного утеплювача. Для початку на оброблювану поверхню встановіть обрешітку, для виготовлення якої відмінно підійдуть дерев’яні бруски або металопрофіль. За допомогою спеціального обладнання наносіть матеріал посекційно, повністю заповнюючи простір між сусідніми елементами обрешітки. Апарат сам змочить матеріал, наситивши його оптимальною кількістю води. Після висихання зріжте зайве нанесену речовину – її можна буде використовувати повторно.

5. Основною відмінністю комбінованого методу нанесення ековати від вологої є те, що у воду додаються спеціальні склеювальні речовини, які підвищують зчіпні властивості утеплювача. Завдяки їм після висихання нанесений матеріал практично не деформується. Техніка виконання цього виду теплоізоляційних робіт не відрізняється від вологої методики.

[youtube]C5LlX7eGmHg[/youtube]

Тепер ви знаєте, що утеплити споруду за допомогою ековати дуже просто, до того ж використання цього матеріалу обійдеться вам набагато дешевше, ніж застосування інших теплоізоляційних матеріалів.