додому Поради

Як привітати колег по роботі на Новий рік?

Під Новий рік прийнято вітати усіх — рідних, близьких, знайомих, сусідів, колег. А з останніми треба бути особливо педантичними у привітаннях та побажаннях.як привітати колег з Новим роком

Під Новий рік ми стаємо більш веселими і легковажними. Нам хочеться привітно обійняти клієнта і дружньо поплескати його по плечу, пожартувати з колегами, непомітно перейти на «ти» з начальником. Намагайтеся стримувати свої душевні пориви. Навіть у Новий рік ніхто не відміняв правила ділового етикету.

Начальник

За правил бізнес-етикету підлеглі не повинні робити індивідуальні подарунки шефові. Достатньо, якщо ви скинетесь на загальний подарунок. Якщо ви подаруєте ще щось від себе, то такий «жест доброї волі» абсолютно справедливо може бути сприйнятий як підлабузництво. Це правило не стосується вітальних листівок. Тут ви можете проявити ініціативу, але не забувайте про хороші манери. Не включайте в привітання занадто особисті деталі. Нехай навіть все навколо в курсі, що нещодавно шеф пережив хворобливе розлучення, не треба бажати йому «зустріти нову любов».

Різдвяні та новорічні вітання прийнято адресувати всій родині, але якщо ви не в курсі сімейної ситуації начальника або, навпаки, знаєте, що на сімейному фронті у нього картина не дуже весела, то не треба писати про «щастя в сімейному колі» і бажати «здоров’я близьким і рідним». Обмежтеся стандартними побажаннями щастя, удачі, здоров’я і мирного неба над головою.

Обов’язково включіть в свій лист рядки про процвітання вашої фірми у новому році, а наприкінці можете жартівливо додати, що особисто ви зробите все від вас залежне, щоб це бажання стало реальністю. Ви можете відправити своє привітання по електронній пошті, але набагато ефектніше виглядатиме незвичайна листівка з побажанням, написаним від руки. Не пошкодуйте часу, щоб знайти дійсно цікаву листівку, нехай шеф зверне на вас увагу як на людину з гарним смаком.

Колеги

Найбільш близьких колег, з якими ви дружите або працюєте в одному відділі, потрібно, звичайно, привітати особисто. Тут вже поздоровлення може бути більш персональними і інтимним: «Нехай у твого старшого більше не буде двійок з хімії» або «Нехай у новому році твоя свекруха перетвориться з Баби-яги в добру фею». Нехай до вашої привітання додається невеликий, ні до чого не зобов’язує подарунок. Інших колег ви можете привітати по електронній пошті.

Дізнайтесь більше:

Якщо на вашому підприємстві намічається новорічний корпоратив, то заздалегідь підготуйте і відрепетируйте перед дзеркалом тост-вітання для всіх співробітників. У будь-який момент ведучий вечора може підсунути вам мікрофон, оголосивши на весь зал: «А тепер слово надається…»

Клієнти

В останні роки вважається хорошим тоном вітати зі святами своїх клієнтів. Якщо це не особливі віп-клієнти, то цілком достатньо вітання по електронній пошті. Але будьте уважні: при масовій розсилці всі адресати бачать один одного, так що в полі «Кому» будуть відображатися всі одержувачі ваших поздоровлень. І відразу стане зрозуміло, що ви відправляєте «оптом» однакові стандартні побажання всім клієнтам. Це справляє не найкраще враження, адже кожному клієнту хочеться відчувати себе єдиним і неповторним. Тому подбайте про те, щоб кожен адресат вважав ваше привітання унікальним, призначеним йому одному.

В листі обов’язково вкажіть, як вам було приємно працювати з клієнтом у році, що минає, і висловіть надію на плідну співпрацю в Новому році. До речі, новорічне вітальний лист — це відмінна можливість «під шумок» розповісти своїм клієнтам, які нові товари і послуги ваше підприємство планує запустити в наступному році. Однак не захоплюйтеся, у клієнта не повинно виникнути таке відчуття, ніби ваші побажання щастя і успіхів в Новому році — це всього лише привід, щоб всучити йому чергову рекламну листівку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут