додому Краса і здоров'я

Як прибрати чорні точки з носа: очищення і профілактика

Чорні крапки на носі зустрічаються у людей незалежно від віку. У підлітковий період вони турбують майже всіх, далі залишаються у людей з жирною шкірою і розширеними порами, які є благодатним місцем для їх «гніздування». Як прибрати чорні точки з носа, цікавить і чоловіків, і жінок, яким вони докучають своїм неестетичним виглядом. Можна відправитися до косметолога і за одну процедуру позбутися чорних крапок, але вже через кілька днів ви можете виявити їх знову. Це означає, що боротьба з комедонами не повинна припинятися ні на один день, тим більше, якщо ваша шкіра схилу до їх утворення.

1-30-01-2015-700-479

Слідкуйте за гігієною

З чорними точками, як і з іншими дефектами шкіри, працює непорушне правило — попередити їх легше, ніж боротися з ними. Попередити чорні точки нескладно, але робити це потрібно щодня, не лінуючись вносити в рутинний догляд за шкірою, по-перше регулярне відлущування дбайливими пілінгами, по-друге, уникаючи частих дотиків до цієї області.

Влітку в спеку чи в будь-який інший період, наприклад, перебуваючи в натопленому задушливому приміщенні, ми можемо потіти, і за інерцією знімати надлишки поту з носа руками. Так і запускається механізм утворення комедонів і запальних елементів. Шкірне сало, зрозуміло, нікуди не йде, зате до нього додається пил і бруд, які закупорюють пори. Цей склад окислюється на повітрі і знаходить чорний колір.

Якщо у вас жирна шкіра, ви часто потієте і схильні до утворення чорних цяток в Т-зоні, завжди майте при собі матуючі косметичні серветки з антибактеріальним ефектом.

Вони очистять ніс від жиру, знімуть сальний блиск, замінюючи його матовістю, і не дозволять розмножуватися шкідливим мікроорганізмам. До серветок слід придбати якісний косметичний засіб, який допоможе регулярно позбавлятися від чорних крапок на носі.

Домашня чистка з розпарювання

Чищення носа з розпарювання — це крайній захід, дозволений для домашнього застосування, тому що крім позитивного ефекту вона несе і негативний. Пори при такій методиці розширюються, і якщо вони вже розширені, краще від цього способу або відмовитися, або використовувати рідко, не частіше раз на місяць. При активному акне розпарювати шкіру можна.

Розпарьте обличчя над мискою з водою протягом 5-10 хвилин. Якщо у вас проблемна шкіра, замініть воду на трав’яний відвар. Після розпарювання починайте чистими руками акуратно видавлювати комедони, зосереджуючись на жорстких крилах носа, куди доступ найважче. Для більш ефективного проведення процедури ексфоліаціі можете придбати косметичну ложку Уно або металеву петлю, які спростять чищення і зроблять її більш гігієнічною. Після видалення всіх чорних крапок ніс змастіть матуючим тоніком, звужує пори.

Глиняна маска

Глина — відмінний абсорбент, втягуючий в себе токсини. Глиняні маски для носа чудово справляються з чищенням від комедонів, але краще використовувати не чисту глину у вигляді порошку, а саме косметичні маски, склад яких дозволяє швидко і ефективно висмоктувати комедони з пор. Глиняна маска наноситься на область носа після вмивання, для кращого результату шкіру також можна злегка розпарити, відкриваючи комедонам безперешкодний вихід.

Зверніть увагу на маски для усунення чорних крапок з носа Mud Pack Mask (Queen Helen) і Pore clearing volcanic mask (Mizon).

Кислотна косметика

Косметика з фруктовими або АНА-кислотами добре допомагає для усунення чорних крапок з носа, якщо користуватися нею в комплексі (комбінуючи засоби для вмивання зі спеціальною косметикою) і регулярно. Найчастіше до складу антикомедогенної косметики входить саліцилова і гліколева кислоти.

Кислоти, що містяться в такій косметиці розчиняють чорні точки, залишаючи пори чистими. Безумовною перевагою кислотних засобів перед розпарюванням і абразивним пілінгом є висока ефективність без побічних ефектів розтягування пір. І якщо чорні крапки з’являються на тлі акне, то скрабом користуватися не можна, а глибоко-всеочисною, оздоровлюючою косметикою з кислотами — можна і потрібно.

Якщо ви страждаєте від чорних крапок на носі, і ваша шкіра схильна до жирності, придбайте кілька косметичних засобів з вмістом кислот: гель для вмивання, тонік, легкий пілінг, кремообразную або маску-плівку.

Косметичні смужки і пластирі

Смужки і пластирі для носа від чорних крапок є найпопулярнішими засобами для глибокого очищення без травмування шкіри. Секрет ефективності цих пластирів у змісті в них глини або вугілля — відмінних абсорбуючих компонентів. Додатковим бонусом складу таких смужок є антибактеріальні, матуючі, в’яжучі речовини, які підліковують шкіру, звужують пори, надають шкірі матовість. Перед накладанням смужки на область носа шкіру треба злегка розпарити для полегшення виходу чорних крапок.

Найвідоміші смужки або пластирі від чорних крапок для носа випускають марки «Пропелер», Cettua, Nivea, L’Action, Skinlite, Lioele, Shifei.