додому Краса і здоров'я

Дихальна гімнастика для схуднення живота: вдих-видих

Дихальна гімнастика для схуднення живота і (меншою мірою) інших проблемних зон — вельми цікавий спосіб скинути вагу. Не потрібно ні мучити себе голодом, ні годинами пітніти в спортзалі — досить просто протягом 15 хвилин в день дихати особливим чином, щоб ненависні кілограми почали зникати.

Due Donne meditano

Дихальна гімнастика для плоского живота

Людина дихає з перших миттєвостей свого життя до останньої своєї хвилини. Дихання — процес настільки звичний і природний, що він практично не усвідомлюється. Неусвідомленим буває і неправильне дихання — вельми поширена проблема у дорослих людей, яка призводить до різних нездужань.

Немовлята інстинктивно вміють правильно дихати, а дорослим людям доводиться часто вчитися цьому спеціально.

Вчені не дійшли єдиної думки, чому багато людей дихають неправильно. Хтось винить у цьому стреси, хтось — стрімкий темп життя, хтось — забрудненість атмосфери. Але факт залишається фактом: більшість дорослих дихає поверхнево, роблячи неглибокі вдихи і короткі видихи.

Правильне дихання творить чудеса. Різноманітні дихальні гімнастики допомагають вилікувати безліч захворювань і навіть схуднути, особливо в області живота. Як тільки не називають методики схуднення за допомогою дихання: і бодіфлекс, і цзяньфей, і «дихальна гімнастика для преса живота», і «ледачі вправи для преса», і «дихальні вправи для живота». Але, якою би не була назва, всі ці методи дозволяють зменшити обсяги тіла без дієт або спортивних рекордів.

Основні рекомендації

Правильне дихання взагалі і комплекси дихальних вправ зокрема роблять на організм благотворний вплив. Організм насичується киснем, поліпшується живлення внутрішніх органів, краще функціонує імунна система. Дихальні практики не дарма у всі часи рекомендувалися тим, хто прагне до просвітлення: вправи для дихання заспокоюють нерви і роблять розум ясним. А крім того, вони викликають прилив сил, дарують бадьорість, покращують травлення і сприяють розщепленню жирів.

Дихальна гімнастика для зменшення живота вимагає мінімальних тимчасових витрат: досить робити вправи протягом 15 хвилин на день, щоб досягти помітного результату. Для цього не потрібно ні спеціального обладнання, ні допомоги тренерів: гімнастика доступна навіть тим, хто не має можливості відвідувати фітнес-клуб. Але дуже важливо виконувати вправи правильно, інакше потрібного ефекту не буде:

  • Кращий час для занять — вранці, перед сніданком. Займатися бажано на свіжому повітрі або хоча б перед відкритим вікном;
  • У перші два тижні бажано займатися щодня. Надалі вправи слід робити через день;
  • Вправи можуть здаватися простими, але простота ця оманлива. Після занять повинно з’являтися відчуття втоми;
  • Починати рекомендується з найпростіших варіантів виконання вправ. Коли їх виконання не буде викликати втоми, слід переходити до більш складних варіантів, а потім збільшувати кількість повторень;
  • Для посилення ефекту можна не обмежуватися дихальною гімнастикою, доповнюючи її аеробним навантаженням — бігом, стрибками, заняттями на велотренажері або з хула-хупом.
  • Дихальні вправи для м’язів живота впливають на організм комплексно. Зменшується апетит, з’являється бадьорість, прискорюється обмін веществУлучшаем обмін речовин і худнемо без дієт, починають спалюватися жирові відкладення, зміцнюються м’язи черевного преса. Звичайно, таких результатів неможливо домогтися за кілька днів, але вже через місяць регулярних занять ефект обов’язково буде.

Дихальні вправи протипоказані при ряді захворювань легенів і серцево-судинної системи, наприклад, при серцевій недостатності, легеневій гіпертензії, аневризмі аорти або підвищеному внутрішньочерепному тиску. Перед початком вправ рекомендується порадитися з лікарем і всім, хто страждає хронічними захворюваннями. Протипоказані дихальні вправи при вагітності, при кровотечах, при будь-яких запальних захворюваннях, при хворобах щитовидної залози. Дихальна гімнастика для м’язів живота не підійде також тим, хто недавно переніс порожнинну операцію.

Деякі дихальні вправи для схуднення

  1. Спочатку потрібно глибоко вдихнути повітря через ніс, повільно рахуючи до чотирьох і випинаючи живіт. Потім дихання слід затримати, подумки дорахувавши до шістнадцяти. І, нарешті, видихнути через рот на вісім рахунків. При видиху слід щосили втягувати живіт, немов видавлюючи повітря з себе;
  2. Вдих-пауза-видих. За цією схемою будується і друга вправа. Але на цей раз всі дії виконуються на чотири рахунки. Дорахувати до чотирьох, вдихаючи повітря, потім затримати дихання, знову рахуючи до чотирьох, а потім видихнути на четвертому рахунку. Повторювати вправу від 10 до 20 разів;
  3. Наступна вправа виконується сидячи на стільці з жорсткою спинкою. Коліна необхідно зігнути під кутом 90 градусів, стопи повністю притиснути до підлоги, спину тримати рівно. Необхідно повільно вдихати, надуваючи живіт і ще більш повільно видихати, живіт втягуючи. Вправа повторюється 10-20 разів;
  4. Ще одну вправу потрібно виконувати лежачи на спині. Ноги потрібно зігнути в колінах, ступні щільно притиснути до підлоги. Долоню лівої руки слід покласти на груди, права долоня знаходиться на животі. Під час вдиху потрібно розправляти грудну клітку, одночасно злегка натискаючи на живіт. Під час видиху — надувати живіт, злегка натискаючи на груди. Вправа повторюється 10-20 разів. З часом можна робити його не тільки лежачи, але і стоячи, і навіть під час ходьби.