додому Краса і здоров'я

Як правильно засмагати в солярії і на сонці? Протипоказання

Кожній людині, а тим більше жінкам, так хочеться виглядати досконало. Коко Шанель, подорожуючи по спекотним країнам, якось не вбереглася від сонця, і … засмагла. А її шанувальники тут же вирішили, що з’явилася нова тенденція в моді — бронзовий колір обличчя і тіла. Цікаво, що до цього часу засмагла шкіра в Європі вважалася ознакою робочого прошарку населення. Еліта не перебувала під палючими променями сонця тривалий час і тому мала блідий колір шкіри.

З приходом двадцятого століття мода в цьому питанні кардинально поміняла свою точку зору. Правда, в деяких країнах Азії, де цілий рік палить сонце, жінки хочуть уберегтися від його променів — за місцевими повір’ями засмагла дівчина — це дівчина з бідної сім’ї, якій доводиться працювати під відкритим небом.

jak_zagoraty_500

Чим корисний загар під сонцем?

І все ж, крім гарного відтінку шкіри, сонце дарує організму людини такий корисний вітамін D. Вченими давно відмічено, що під час осені, зими і весни нашим співвітчизникам різко бракує цього вітаміну. Раніше боролися з цим просто — призначили риб’ячий жир. Старше покоління чудово пам’ятає, що в садочках і школах риб’ячий жир був обов’язковий в раціоні харчування дітей. Сьогодні цей корисний вітамін можна отримати в комплексі полівітамінів. Але найкращий спосіб поповнення вітаміну — все ж прийняття сонячних ванн.

Як правильно засмагати під сонцем?

Відзначимо, що найкращі години для засмаги під сонячними променями — це з 6 ранку до 11, коли сонце не «працює» у всю свою міць. З 11.00 до 15.00 під сонцем краще не перебувати — в цей час важко розрахувати правильний час, необхідний для засмаги. Деяким вистачає і десяти хвилин, щоб згоріти до пухирів. Бережливі промені сонця, які фарбують шкіру людей в приємний колір далі — з 15.00 до 18.00.

Не дарма у всіх санаторіях, профілакторіях, та й дитячих установах час з 12 до 15 вважається часом відпочинку. У цей час краще зайнятися спокійною діяльністю — почитати, пограти, поспати. Сонечко буде не дуже корисним.

Деяким мамам відомо, що дітки, які страждають так званою механічною жовтяницею — швидше знаходять свій природний колір шкіри, після знаходження на сонці. Однак перебування під відкритим небом таких дітей потрібно обмежувати кількома годинами на день. І звичайно, стежити за тим, щоб з 12 до 15 дитина була в приміщенні.

Крім того, загоряючи біля водойми, обов’язково потрібно скористатися кремами, що захищають шкіру від згоряння. Критерієм вибору такого крему, крім усього іншого, повинна бути шкіра людини. Чим світліша шкіра — тим більше повинна бути цифра, яка вказує на захист від сонця. Вона називається СПФ (spf) фільтр.

Як правильно засмагати в солярії?

Якщо є бажання отримати гарний колір шкіри, але немає можливості поїхати на курорт — можна скористатися солярієм. Тут теж важливо підібрати крем. Це повинен бути спеціальний крем, для засмаги в солярії. Підбирати його краще з лікарем-дерматологом. Та й рекомендований солярій далеко не всім. Перед його відвідуванням обов’язково краще проконсультуватися у лікаря. Більш того, за останніми даними медиків з Каліфорнійського університету солярії підвищують ризик всіх видів раку шкіри, а в деяких країнах солярії взагалі забороняють.

Кому категорично не можна засмагати?

Є люди, чия шкіра абсолютно не пристосована до засмаги. Їм краще утриматися від будь-якої засмаги. Якщо вже дуже хочеться мати коричневий колір шкіри — їм слід користуватися косметикою для авто- засмаги, благо сьогодні вона у величезній кількості представлена ??виробниками.

Не можна засмагати людям, хворим на онкологічні захворювання, вагітним, людям страждаючим варикозним розширенням вен, людям, що страждають деякими видами дерматиту (тут потрібна консультація лікаря). А також тим, хто приймає ліки, інструкція до яких забороняє перебування на сонці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут