додому Фітнес і спорт

Вправи на фітболі для схуднення: ранковий комплекс

6612

Коли представниці прекрасної статі сідають на дієту, то для більш ефективної боротьби із зайвою вагою дами підшукують все нові і нові фізичні навантаження. Більшості жінок дуже подобаються заняття на фітболі для схуднення. Це пов’язано з тим, що на фітнес – м’ячі можна зробити велику кількість різних вправ та опрацювати безліч м’язів.

fitnes_sport-30.06.2014_resized

Як вибрати фітбол

Перш ніж починати вправлятися на фітболі, важливо правильно підібрати м’яч. Є кілька діаметрів даного спортивного інвентарю, тому, щоб не прогадати з габаритами перед покупкою рекомендується присісти на фітбол в магазині. При посадці ноги у людини повинні стояти на підлозі, стопи щільно притиснуті. Перебуваючи на м’ячі, людина повинна відчувати себе комфортно, напруги на суглоби не повинно бути. Лише відчуваючи себе зручно на фітболі, його варто купувати.

Існують наступні параметри підбору: людям, чий зріст до 145 см фітбол потрібен діаметром 45 сантиметрів, при рості до 165см брати м’яч 55 см і далі. В принципі, на будь-якому фітболі є табличка з розмірами і як правильно підбирати, на ньому стояти і спиратися. Брати м’яч більшого розміру, ніж рекомендовано по рості, варто лише в тому випадку, якщо інвентар буде використовуватися в якості стільця або для розтяжки м’язів після основного тренування.

Вправи на фітболі

Після покупки м’яча можна приступати до занять. Вправи на фітбол для схуднення досить різноманітні і дозволяють опрацювати практично будь-який м’яз. Перед тим як приступати до ранкового тренування на м’ячі варто трохи розім’яти руки, ноги і шию, щоб уникнути травм. Комплектувати вправи кожна дама повинна на власний розсуд: залежно від своїх проблемних зон.

Перша вправа – накачування преса за допомогою фітболу. Є два різновиди: робити це на м’ячі і з ним в руках. Тим, хто збирається вправлятися на фітболі, необхідно розташуватися на спортивному інвентарі так, щоб попа і поперек були щільно притиснуті до м’яча. Ноги, утворюють прямий кут і стоять на підлозі. Потім потрібно поступово відривати плечі від фітболу і опускати назад, таким чином, опрацьовуючи прес.

Можна потренуватися і на підлозі. Для цього треба лягти, зігнути ноги в колінах і взяти в руки м’яч. Відриваючи плечі від підлоги потрібно тримати фітбол на прямих руках і тягтися корпусом за руками. Такі вправи не тільки пропрацюють прес, а й руки.

Фітбол вважається досить травматичним інвентарем, тому при заняттях на м’ячі потрібно бути вкрай уважними і добре тримати рівновагу. В іншому випадку, можна впасти і отримати травму. Тим людям, які мають проблеми зі спиною, рекомендується проконсультуватися з лікарем перед початком тренувань.

За допомогою фітболу можна ефективно пропрацювати спину. Для виконання такої вправи потрібно лягти на м’яч животом, а носками ніг впиратися в підлогу, щоб не впасти, руки за головою. Потім не поспішаючи треба опустити плечі і голову вниз по фітболу і повільно піднімати вгору. Вже після першого виконання відчується, як працюють м’язи.

Є чудова вправа для рук на фітбол. Для цього потрібно розмістити плечі на м’ячі, голова також лежить на інвентарі і трохи закинута вниз. Ноги жорстко стоять на підлозі і утворюють прямий кут. У руки потрібно взяти гантелі (розмір кожен визначає індивідуально). Руки піднімаються прямо над грудною кліткою, а потім повільно розводяться в різні боки. Важливо не поспішаючи виконувати вправу, це дозволить максимально напружити м’язи.

Навіть ноги можна непогано підкачати за допомогою фітболу. М’ячик дозволяє опрацьовувати як верхню поверхню стегна, так і внутрішню. Одна з ефективних вправ виглядає наступним чином. Необхідно лягти на підлогу, ноги зігнути в колінах і між ними затиснути фітбол. Потім кілька секунд потрібно тиснути в м’яч, намагаючись стулити коліна, потім перепочинок і знову тиснути. У процесі вправи відчуватиметься, як працює внутрішнє стегно, можливо навіть печіння в цій частині.

Щоб підкачати всю ніжку і зробити її більш витонченою, рекомендується затискати фітбол між кросівок. Тобто потрібно лягти на підлогу, підняти ноги вгору і здавити м’яч. Буде напружуватися вся нижня кінцівка, можна робити пружні рухи в фітбол.

Для того щоб сідниці були в тонусі і мали красиві і привабливі форми, також допоможе м’яч. Для вправи потрібно лягти на живіт, а фітбол затиснути п’ятами в області сідниць. У такому положенні потрібно намагатися відірвати ноги з м’ячем від підлоги. Будуть задіяні не тільки м’язи сідниць, а й маса інших.

Для боків і талії ефективні нахили з фітболом, а також можна качати косі м’язи живота лежачи на м’ячі. Інтерпретацій вправ маса, просто потрібно вибрати найбільш підходящі.

Вправи на м’ячику для схуднення все частіше застосовуються не як окремі заняття, а включаються в комплекси аеробіки, які допомагають дамам скинути зайві кілограми і проводити цікаво час. Адже заняття фітболом – це завжди весело і енергійно.

Займаючись на фітболі, можна відмінно схуднути навіть у домашніх умовах. Головний принцип таких тренувань – виконувати вправи на різні частини тіла. Так як скинути зайве тільки в проблемній зоні не вийде. Організм худне рівномірно.

Відео по темі: Вправи з фітболом для схуднення

[youtube]FunvH5VEdVo[/youtube]

Додати коментар