додому Фітнес і спорт

Як правильно розслабитися після напруженого тренування (відео)?

Кожне тренування повинне закінчуватися процесом повноцінної релаксації організму. Ігнорування відновлюваного етапу знижує рівень ефективності тренувального процесу, зростає ризик деформації мускулатури і нервової системи.

Інтенсивні тренування вводять ваш організм у стресовий стан, який необхідно анулювати за допомогою якісного розслаблення і відпочинку. Надмірна насиченість і більша тривалість тренування вимагає більш глибокого відпочинку. Причому мова йде не тільки про фізіологічний відпочинку всіх органів і м’язів, а й про релаксації нервової системи, яка також зазнає колосальне навантаження під час тренування.

fitnes_sport-15.07.2014_resized

Тривалі стресові стани і нервові перенапруження часто породжують емоційні сплески. Цей фактор безпосередньо впливає на наше здоров’я і самопочуття. Під час стресових ситуацій спостерігається перенапруження нервів і м’язів. Наше завдання — позбавити організм від наявної напруги, максимально розслабивши всі частини тіла.

Всі органи людського організму мають певну інерцію. Цією властивістю володіють і наші м’язи — якийсь час після закінчення тренування вони все ще знаходяться в стані напруги. Необхідно впливати на них м’яко, щоб позбавити організм від усіх можливих негативних наслідків, пов’язаних з перевантаженнями і стресами.

Повна релаксація являє собою наступний комплекс вправ:

1. Ляжте на спину, максимально наблизивши до підлоги поперековий відділ. Руки покладіть вздовж тулуба долонями вгору. Ступні ніг вивернуті назовні.
2. Щоб максимально розслабити всі м’язи, спробуйте відключити мозок від навколишньої дійсності. Використовуйте самонавіяння, щоб відчути легкість, майже невагомість свого тіла.
3. Дихання має бути спокійним, рівномірним і тихим.

Багатьом можуть здатися зайвими такі детальні вказівки з приводу правильної релаксації, однак, якщо бути до кінця відвертими, навряд чи, у вас вийшло хоч раз по-справжньому розслабитися, повністю відгородитися від дійсності. Тим часом, від правильності виконання цієї вправи залежить кінцевий результат успішності тренувального процесу.

Спробуйте домогтися повної відчуженості від реальності і дати можливість тілу розслабитися за допомогою практичних вправ, втілених в йозі.

4. У йозі кожне заняття закінчується обов’язковим сеансом розслаблення. В принципі, для релаксації використовуються ті ж кроки, що описані вище. Відмінність полягає в залученні розумової діяльності, спрямованої на споглядання кожної частинки нашого тіла, яка потребує відновлення. Приймаючи найбільш комфортну позу, ви заспокоюєте і вирівнюєте своє дихання, уявляєте, як розслабляються кінчики пальців на ваших ногах, потім переміщаєте внутрішній погляд на ступні, щиколотки і т. д., поки не доберетеся до голови.

Кожна частина вашого тіла буде розслаблятися краще, якщо ви будете уявляти собі кожен конкретний момент відновлення. Уявляючи собі, як відновлюється ваша голова, слід приділити увагу розслабленню підборіддя, губ, носа, очей, лобової частини. Наприкінці вправи ви будете почувати себе невагомими, подібно пелюстці або сніжинці.

Якщо релаксація пройде успішно, ваші м’язи виявляться готовими до нових навантажень, крім того, ви звільнитеся від наслідків стресу.

Надмірне напруження мускулатури добре розслабляється у воді: корисно поплавати в басейні або прийняти теплий душ. Після приємних водних процедур ви відчуєте себе повністю відпочившим і свіжішим.

Якщо планується повна релаксація за допомогою сну, то намагайтеся забезпечити тьмяне освітлення і повну тишу в приміщенні спальні, втім, тиха і спокійна музика на тлі сну також вітається.

Відео по темі: Як розслабитися після напруженого тренування

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут