додому Сім'я та стосунки

Як подолати кризу в сімейних відносинах?

1562

Можна закінчити два інститути, побудувати успішну кар’єру, але освоїти науку сімейного життя непросто. Як і в інших життєвих питаннях, тут також потрібно оновлювати знання і вдосконалюватися. Випробування часто показують, наскільки міцна та чи інша сім’я і чого варті ті чи інші відносини. Адже часто те, що для одних сімей стає крахом, інші тільки зміцнює. Як же перемогти всі труднощі та кризи сімейного життя?криза у сімейних відносинах

Велике мистецтво прощення

Ніхто не ідеальний, іноді ми ображаємо близьких, а вони нас. Важливо навчитися визнавати свою провину, вміти просити прощення, прощати образи і недосконалість близької людини. Неправильним, на думку психологів, є поведінка, коли один з партнерів ображається три дні поспіль і не хоче простити кривдника, хоча той всіма силами намагається помириться. Якщо партнер не може поки пробачити, потрібно повідомити про це другій половині і попросити почекати, поки образа «перегорить».

Щоб вистачало спілкування

Сучасне життя проходить у шаленому ритмі, для тривалого спілкування з коханою людиною, як правило, немає часу.Тут і починаю зароджуватися кризи сімейного життя. Це може привести до відсутності розуміння та віддалення партнерів. Подружжя сваряться в більшості випадків із-за відсутності взаєморозуміння. У той час як матеріальні і сексуальні проблеми викликають конфлікти в два рази рідше.

«Правильна» сварка: Яка вона?

Бойкот і мовчання – не найкращий спосіб боротьби за хороше ставлення партнера. Про стосунки потрібно говорити, адже чоловік не гіпнотизер і не маг, тому прочитати думки другого не може. Він поступає так, як відчуває. Про те, що не подобається або ображає, потрібно прямо сказати партнерові. Психологи вважають, що сваритися можна і навіть потрібно. Але як робити це правильно, що б уникнути сімейних криз?

Дізнайтесь більше:

Правила, яких слід дотримуватися при домашньому конфлікті

  • ні в якому разі не говорити образливих і неповажних слів в адресу партнера;
  • не акцентувати увагу на своєму «я», так як це говорить про егоїзм;
  • намагатися зрозуміти, що відчуває партнер, чому він веде себе саме так;
  • уникати суперечок на політичні, релігійні всі інші теми, що не стосуються відносин у родині;
  • якщо наболіло, але важко сказати вголос, можна про це написати, можна навіть попросити вибачення, це ж стосується слів про кохання.

Особистий простір

Мати особистий простір важливо для кожного. І йти комусь з дому, щоб один з подружжя побув один, для цього не обов’язково. Просто потрібно, щоб у кожного було своє місце в оселі, де можна усамітнитися. Якщо люди поважають, цінують і люблять один одного, то їх відносини ніхто не зруйнує і ніяка сімейна криза їм не страшна.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут