додому Дієти і харчування

Поживний і смачний: дізнайтеся про користь для здоров’я різних горіхів у вашому раціоні

262

Багато дієтичних планів рекомендують горіхи як здорову та смачну закуску, і це справедливо. Однак поширеною помилкою в цих описах є відсутність вказівки, які види горіхів найбільш корисні. У цій статті ви дізнаєтесь, які види горіхів слід включити у свій раціон. Варто зазначити, що всі горіхи є джерелом корисних жирів, тому ми не будемо повторювати це для кожного виду. Але будьте обережні з експериментами з горіхами: вони дуже алергенні.

Фундук

Чому: Вітаміни А, В

Вирощування фундука приносить радість агропромисловим підприємствам. Вони не вимогливі до грунту, вимагають мінімальної кількості води і стійкі до суворого клімату. Фундук має чудовий смак і часто використовується в кондитерських виробах. Цей горіх є екологічно чистим, немодифікованим продуктом, тому не потрібно побоюватися його присутності в солодощах.

Волоський горіх

Чому: Вітамін Е, Омега-3

Деякі дослідження підкреслюють їх користь для здоров’я серцево-судинної системи та функціонування мозку. Цікавим, хоча і ненауковим спостереженням є те, що форма волоського горіха в шкаралупі нагадує людський мозок. Правда це чи ні, але з точки зору харчування волоські горіхи дійсно є корисним вибором.

Фісташка

Чому: кальцій, калій, клітковина

Фісташки допомагають регулювати рівень цукру та холестерину в крові, потенційно знижуючи ризик розвитку діабету. Однак уникайте вживання солоних, смажених фісташок як закуски до пива. Найбільш корисними є горіхи з мінімальною обробкою. Використовуйте їх як самостійну закуску або додавайте в десерти.

Жолудь

Чому: Вітамін C, кальцій, фосфор

Найнесподіваніший претендент на звання найкориснішого горіха. Люди споживали жолуді протягом століть. Хоча приготування складне, воно того варте. Найпростіше застосування жолудів-перемелювання їх в борошно для смачної і поживної випічки. Ще однією перевагою є їх тривалий термін придатності – правильно висушені, вони можуть зберігатися роками.

Каштан

Чому: вітаміни Е, З, білок

Порівняно з іншими горіхами, каштани швидко псуються, і їх потрібно зберігати в прохолодному темному місці. Вони унікально використовуються в різних стравах, в тому числі з рисом, макаронами і для приготування пирогів. Головне-знайти страву з каштанів, яка найбільше відповідає вашому смаку (і шлунку).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут